Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 577 - 27.12. - 31.01.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

VW, hayvan deneylerine son verecek

Alman otomotiv devi Volkswagen, hayvan deneylerine son verileceğini duyurdu.

Merhaba Haber Merkezi 
Otomotiv sektöründe egzoz gazlarının hayvanlar üzerinde test edildiğinin ortaya çıkması Almanya’da büyük tepki topladı. Volkswagen artık deneylerde hayvanların kullanılmayacağını duyurdu.

Dizel motorların egzozundan çıkan azot dioksit gazının maymunlar üzerinde test edildiğinin ortaya çıkarılması üzerine Alman otomotiv devi Volkswagen hayvan deneylerine son verileceğini duyurdu.

Volkswagen iletişim yetkilisi Thomas Steg Bild gazetesine yaptığı açıklamada, olayın tekerrür etmemesi için hayvanlar üzerinde deney yapılmasını önleyeceklerini söyledi. Steg kobay olarak kullanılan maymunların sağlık durumu hakkında bilgi edinmek üzere çalışma başlattıklarını da belirtti. VW Yönetim Kurulu Başkanı Matthias Müller de hayvanlar üzerindeki deneylerin kabul edilebilir olmadığını söyledi.

Almanya’da yoğun tepkiye yol açan tartışmalı deneyler Federal Meclis’in de gündemine alındı. Yeşiller Partisi konunun görüşülmesi için meclis başkanlığına dilekçe verdi. Yeşiller’in Meclis Parti Grup Başkanı Britta Haßelmann “Otomotiv endüstrisinin şüphe uyandıran uygulamalarından bilgisi olup olmadığını ve bu deneylere kamu kaynaklarından destek sağlanıp sağlanmadığını öğrenmek istediklerini” söyledi.

Yeşiller’den Harald Ebner hayvanlı deneylerin sıkı kontrol altına alınmasını talep etti. Bir gazeteye demeç veren Ebner, resmi makamların hayvanlar üzerindeki deneyleri kısıtlama yetkisinin sınırlı olduğunu ve “kobay gerektirmeyen alternatif deney metotlarına gereken önemin verilmediğini” söyledi.

Alman Volkswagen, BMW ve Daimler şirketleri tarafından kurulan Avrupa Nakliyatçılıkta Çevre ve İnsan Sağlığı Araştırma Konsorsiyumu dizel motorlu araçların çıkardığı egzoz gazlarını zararsız göstermek için ABD ve Almanya’da deneyler yaptırmıştı.

2015 yılında Volkswagen’in dizel emisyon değerlerini manipüle ettiğinin ortaya çıkmasından sonra yedi üyeli konsorsiyumun üç Alman üyesi ortaklıktan ayrılmıştı.
Teilen
2018-02/02-Sayı-556
Merhaba TV
Takvim
Interna
Atrium Eventlocation & Catering
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN