Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 577 - 27.12. - 31.01.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Villa Leon’da basın konferansı

Nürnberg‘de bulunan Villa-Leon'da sığınmacılar/ilticacılar ve gerçekler üzerine basın konferansı verildi.

Fikri KARAKUŞ (Nürnberg) 
Nürnberg Villa-Leon'da sığınmacılar/ilticacılar ve gerçekler üzerine basın konferansı verildi. Konferansta zorunlu göçlerin sonucunda insanların "refah" ülkelerine özellikle Almanya‘ya gelip iltica etmelerinden sonraki aşamada meydana gelen iltica kamplarının iç yüzüyle ilgili detaylı bilgiler verildi.

Özellikle de Bamberg‘te kurulan ve Avrupa‘da örnek denilen sığınma kampından bilgiler sunulurken, orada yaşamakta olan dünyanın farklı yerlerinden insanlar durumlarının vahametini anlatmaya çalıştılar.

Frauencafe adına konuşan Elif Şahin, „Devlet ve hükümet politikalarının lafta kaldığını sığınma politikalarının tamamen yüzeysel bir teoride kaldığını sizlere dökümanlarıyla birlikte gösteriyoruz“ derken, dosya ve dökümanlar basın mensuplarıyla paylaşıldı.

Yine Fluchtursache Bekämfen insiyatifi adına Christ Müberg, „Kapitalist/emperyalist devletlerin soyup soğan ettiği Afrika ülkeleri başta olmak üzere Ortadoğu ve savaşlardan kaçan, Asya‘dan diktatörlüklerden kaçanlar buraya gelip sığınma sürecini yaşamaya mahkum olup, birde geri sürülme korkusuyla tehdit altında olmaları tamamen evrensel insan hakları ihlalidir, tamamen çifte standart bir uygulamadır. Göz boyamayla sömürüyü sürdürmenin devamıdır“ dedi.

Aynı zamanda sığınmacıların avukatı Anna Scgiefer ise şöyle konuştu: "Hukuksal açıdan çok daha vahim bir tablo varki, insanlar sorunlarını anlatabilmede çok sınırlı koşul ve zaman sınırlaması var ve geri sürme tehdidi hüküm sürüyor. Buna birde sağlık sorunları ekleniyor, çoğunluğu belli hastalıklarla yüz yüzeler ve acilen tedavi olmaları lazım. Bunun hukuksallığını sağlamak neredeyse imkansız.“
Teilen
2018-02/02-Sayı-556
Merhaba TV
Takvim
Interna
Atrium Eventlocation & Catering
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN