Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 577 - 27.12. - 31.01.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Arakanlı Müslümanları taşıyan tekne alabora oldu

Teknedeki 4 ve 7 aylık bebekler ile 7 yaşında bir çocuk hayatını kaybetti.

AA (Ankara) 
Myanmar'daki şiddet olaylarından kaçarak Bangladeş'e sığınmak için yola çıkan Arakanlı Müslümanları taşıyan teknenin alabora olması sonucu 2 bebek ile 1 çocuk yaşamını yitirdi. Bangladeş basınındaki haberlere göre, Arakan'dan gece yarısı Bangladeş'e doğru yola çıkan ve yaklaşık 54 Arakanlı Müslümanı taşıyan tekne, sabah erken saatlerde Myanmar ve Bangladeş'i birbirinden ayıran ve Arakanlı Müslümanların kaçış yolu olan Naf Nehri'nden geçmeyi başaramadı. Bunun üzerine Bengal Körfezi'ne çıkan tekne, Bangladeş'in Cox’s Bazar kentine bağlı Teknaf açıklarında akıntıya kapılarak alabora oldu.

Çevredeki balıkçılar, teknedeki 51 Arakanlı Müslüman'ı kurtarırken, 4 ve 7 aylık iki bebek ile 7 yaşında bir erkek çocuk hayatını kaybetti. Ayrıca, alabora olan tekneden kurtulanlar dahil, 25 aileden 86 Arakanlı Müslüman'ın, Sabrang bölgesinin çeşitli noktalarından ülkeye giriş yaptığı bilgisi paylaşıldı.

Avrupa Rohingya Konseyi (ERC) Başkanı Hla Kyaw, yaptığı açıklamada, Arakan'dan kaçışların devam ettiğini belirterek, "uluslararası baskılara rağmen Myanmar hükümetinin tüm Arakanlı Müslümanları tamamen yok etme" planını değiştirmediğini ifade etmişti. Kyaw, "Bu nedenle Myanmar, Arakanlı Müslümanların hareket özgürlüklerini, geçim kaynaklarını, eğitim ve sağlık hizmetlerini tamamen kısıtlama gibi politikalarını uyguluyor. Arakan'daki Müslümanlar açık cezaevinde. Bu nedenle kaçmaktan başka çareleri yok." değerlendirmesinde bulunmuştu.
Teilen
2018-02/02-Sayı-556
Merhaba TV
Takvim
Interna
Atrium Eventlocation & Catering
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN