Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 577 - 27.12. - 31.01.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Macaristan'dan sığınmacı kotası tepkisi

Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Szijjarto: "Macaristan hiçbir zaman yasa dışı sığınmacı kabul etmedi bundan sonra da kabul etmeyecek."

AA (Budapeşte) 
Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Peter Szijjarto, Belçika Başbakanı Charles Michel'in, Avrupa Birliği (AB) içinde ''dayanışmayı reddeden'', Polonya, Çekya, Macaristan ve Slovakya'nın oluşturduğu Vişegrad Grubu (V4) ülkelerine ultimatom verdikleri şeklindeki açıklamasına tepki gösterdi.

Szijjarto, yaptığı açıklamada, Michel'in, AB'de planlanan reformlarla ilgili haziran sonuna kadar "dayanışmayı reddeden'' V4 üyeleriyle fikir birliği sağlanamaması durumunda, reformların AB Konseyi'nde nitelikli çoğunluk oylaması ile kabul edileceği açıklamasının kabul edilemez olduğunu söyledi.

Macaristan'ın hiçbir zaman yasa dışı sığınmacı kabul etmediğini ve bundan sonra da kabul etmeyeceğini belirten Szijjarto, ''Michel'in açıklamaları hayret verici ve kabul edilemez. Baskı ister sınırlardan, ister Brüksel'den gelsin, Macaristan hiçbir zaman yasa dışı sığınmacı kabul etmedi, bundan sonra da kabul etmeyecek.'' diye konuştu.

V4 ülkelerinin, AB'nin sığınmacıların üye ülkeler arasında dağıtımında uygulamak istediği zorunlu kota sistemini desteklemediğini de kaydeden Szijjarto, ''Belçika Başbakanının açıklaması şu açıdan da hayret verici, çünkü ilk defa Brüksel'de açık bir şekilde bazı AB üyesi ülkelerin isteği dışında zorunlu kotayı kabul ettirmek istiyorlar.'' dedi.

AB'nin 160 bin sığınmacıyı üye ülkeler arasında belirli kotalarla dağıtma planına göre, Macaristan'ın bin 294 sığınmacı kabul etmesi gerekiyor.
Teilen
2018-02/02-Sayı-556
Merhaba TV
Takvim
Interna
Atrium Eventlocation & Catering
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN