Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 577 - 27.12. - 31.01.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Suruç davasının gidişatını anlattı

Göçmenlere seslenen Suruç gazisi ve Ankara katliamının tanığı Uğur Ok, Suruç katliamı davasının gidişatına ilişkin bilgi verdi.

Merhaba (Stuttgart)  
Resim galerisi için tıklayın
Stuttgart kentinde yapılan söyleşiye katılan Uğur Ok, 8 Şubat'ta Urfa'nın Hilvan ilçesinde yapılan Suruç mahkemesi öncesi yaptığı açıklamada, mahkemeye katılım çağrısı yaptı.

Göçmenlere seslenen Suruç gazisi ve Ankara katliamının tanığı Uğur Ok, Suruç katliamı davasının gidişatına ilişkin bilgi verdi. Suruç Katliamının üzerinden iki buçuk yıl geçtiğini, ancak davada hiçbir ilerleme kaydedilmediğini ifade eden Ok, Suruç’ta ölümsüzleşenlerin ailelerinin ve gazilerinin mücadeleleri sonucunda davanın açıldığını belirtti. Fakat gelinen aşamada davanın gerçek bir yargılamaya henüz dönüşmediğini hatırlattı.

Ok, katliamda rolü olan kamu görevlileri hakkında bu güne kadar işlem yapılmadığını ancak Suruç gazileri ve davanın avukatlarının ise hukuksuz bir şekilde gözaltına alınıp tutuklandıklarını belirten Ok, bundan dolayı birçok Suruç gazisi ve Suruç davası avukatlarından bir kısmının 8 Şubat'ta görülecek duruşmaya katılamayacağını söyledi. Buna rağmen Suruç aileleri, gazileri ve avukatları olarak 8 Şubat'ta Hilvan'a giderek davanın takipçisi olacaklarını ve adalet mücadelesini sürdüreceklerini ifade etti.

Ok, Avrupa'da yaşayan göçmenleri, yerli hukukçuları ve insan hakları savunucularını duyarlı olmaya ve mahkemeye katılmaya ve sosyalist gençlerin adalet mücadelesini sahiplenmeye çağırdı.
Teilen
2018-02/02-Sayı-556
Merhaba TV
Takvim
Interna
Atrium Eventlocation & Catering
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN