Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 577 - 27.12. - 31.01.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Meşale ve tüm gazetecilerle dayanışma sürüyor

32. kez „Cuma Mitingleri“nde biraraya gelen Alman ve göçmen kurum ve bireyler, Meşale Tolu, Deniz Yücel ve tüm gazetecilerle dayanışma eylemini sürdürüyor.

Merhaba (Ulm) 
Resim galerisi için tıklayın
Türkiye'de tutuklu olan tüm gazetecilere özgürlük mitinglerine devam edildi. 32. kez bir araya gelen „Meşale Tolu‘ya Özgürlük, Gazetecilere Özgürlük Komitesi“ Ulm Katedrali önünde, Münsterplatz‘ta gazeteciler Meşale Tolu ve Deniz Yücel pankart ve dövizleri açarak dayanışma etkinliklerine devam ettiler. Etkinliğe, her zaman olduğu gibi, Meşale’nin öğretmeni Angelike Lanninger, babası Ali Rıza Tolu ve çok sayıda yakını da katıldı.

Komite sözcüsü konuşmasında, Türkiye'de tutuklu olan gazetecilerin durumuna dikkat çekti, birçok gazetecinin hala haksız yere içeride tutuklu olduklarını, Meşale Tolu gibi, serbest kalanların da bazılarına, tutuksuz yargılanma süreçlerinde yurt dışı yasağı uygulandığını söyledi.

Ulm‘lu gazeteci Meşale Tolu’nun dışarıda olduğunu belirten sözcü „Fakat hala hakkında sürdürülen iddianame sonucu yurtdışı yasağı devam ediyor ve bunun derhal kaldırılmasını istiyoruz. Deniz Yücel ve tüm gazeteciler ile insan hakları savunucuları, vekiller serbest bırakılmalıdır“ dedi.

Gösteride, Türkiye'de tutuklu olan ve ilk defa hakim karşısına çıkarılan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile dayanışma çağrısında bulunularak „Tutuklu olan milletvekillerinin derhal serbest bırakılması için mücadelemiz sürecek“ dendi.

Etkinlikte, tutuklu bulunan ETHA muhabirleri İsminaz Temel ve Havva Çuştan'ın fotoğraflarının bulunduğu "Tüm gazetecilere özgürlük" yazılı dövizler de taşındı. Meşale'nin öğretmeni Angelike Lanninger'in bu iki gazetecinin dövizini taşıması üzerine, eylem alanında "O artık tüm tutuklu gazetecilerin öğretmeni" yorumları yapıldı.

Bireylerin yanı sıra, ATİF, ADHF, AGİF, NAV-DEM, SKB, Yeni Kadın, Partizan, HDK-A, SYKP, DİDF, MLPD, Die Linke gibi kurumların destek verdiği etkinlikten sonra, katılımcıların büyük çoğunluğu, şehir merkezinin diğer bir noktasında gerçekleştirilen "Afrin Mitingi"ne katıldı.

Geçtiğimiz yıl sonuna kadar her hafta cuma günü gerçekleştirilen "Cuma Gösterileri" geçtiğimiz aydan beri, her ayın ilk cuma günü yapılıyor. Önümüzdeki etkinlik 2 Mart Cuma günü gerçekleştirilecek.
Teilen
2018-02/02-Sayı-556
Merhaba TV
Takvim
Interna
Atrium Eventlocation & Catering
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN