Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 577 - 27.12. - 31.01.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

İstanbul konut aramalarında birinci

Milliyetemlak.com'da 2017 yılında en çok gayrimenkul aranan il İstanbul oldu.

AA (İstanbul) 
Milliyetemlak.com'da 2017 yılında en çok gayrimenkul aranan il İstanbul oldu. Milliyetemlak.com açıklamasına göre, sitenin 2017 verilerine bakıldığında Türkiye çapında en çok gayrimenkul aranan bölge, İstanbul'un Avrupa Yakası oldu. Beylikdüzü yüzde 11'lik aranma payıyla ilk sırada yer alırken, onu Çatalca, Zeytinburnu ve Küçükçekmece ilçeleri takip etti. Türkiye çapındaki aramalarda İstanbul Avrupa Yakası’nın hemen ardından, İzmir geldi. İzmir’de en çok arama yapılan ilçeler ise sırasıyla Karşıyaka, Bergama ve Karabağlar oldu ve bu ilçeler İzmir’deki toplam aramaların yüzde 20’sini oluşturdu. Şehir sıralamasını ise İstanbul Anadolu Yakası ve Mersin izledi.

Milliyetemlak.com'da Türkiye çapında en çok aranan kelimeler ise, "acil", "deniz manzaralı", "metroya yakın" ve "havuzlu" kelimeleri oldu.

Milliyetemlak.com Genel Müdürü Müge Seymen, "Gayrimenkul sektörünün en hareketli olduğu şehir İstanbul’un tüm yıl boyunca en çok arama yapılan şehir olması, demografik yapının getirileri ve kentsel dönüşümün de etkisiyle öngörülen bir sonuçtu. Listede ikinci sırada yer alan İzmir ise konut projeleriyle, arzla birlikte talebin de arttığı bir şehir. Bu projelerin İzmir’deki hareketliliği sürdüreceğini ve sektöre yükselen bir ivme kazandıracağını düşünüyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Sitedeki arama sonuçlarının yatırımcılar için fırsat sunan sektörün önemli bir dinamiğini oluşturdığunu aktaran Seymen, 2018'de de benzer aranan kelimelerle karşı karşıya kalınmasının muhtemel olduğunu kaydetti.
Teilen
2018-02/02-Sayı-556
Merhaba TV
Takvim
Interna
Atrium Eventlocation & Catering
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN