Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 577 - 27.12. - 31.01.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Okul öncesi „Kur’an-ı Kerim“

Alfter –Witterschlick DİTİB Camii’nde açılan Kur’an kursuna, 4-6 yaş grubunda 50 çocuk katılıyor.

Merhaba Haber Merkezi 
Resim galerisi için tıklayın
Diyanet İşleri Türk İslam Birliği tarafından başlatılan “Okul Öncesi Çocuklara Din Öğretimi Programı” (Kindermosche) kapsamında, Alfter –Witterschlick DİTİB Camii’nde açılan Kur’an kursuna, 4-6 yaş grubunda 50 çocuk katılıyor.

DİTİB tarafından hazırlanan ders müfretadına göre temel dini bilgiler ve Kur'an-ı Kerim eğitiminin verildiği kursta, boya çalışmaları yapılıyor ve oyunlar oynanıyor. Böylelikle çocukların merakı artırılıyor.

4-6 yaş grubu miniklere Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB)‘in hazırladığı müfredat çerçevesinde temel dini bilgiler ve Kur'an-ı Kerim eğitimi verildiğini belirten Alfter –Witterschlick DİTİB Camii Din Görevlisi Mehmet Kaya, çocuklara İslam'ın temel prensiplerini, bir Müslüman'ın nasıl yaşaması gerektiğini, ahlaki değerleri ve Kur'an-ı Kerim okumayı uygulamalı öğrettiklerini söyledi.

Çocukların görsele ve uygulamalı eğitime yönelik beceri ve ilgilerinin olduğunu söyleyen Kaya, „Anaokulu sınıfımızda 4-6 yaş grubu okuma yazma bilmeyen çocuklara, boyamalar yaparak, oyun oynatarak eğitim veriyoruz. Kur'an-ı Kerim'i, harfleri boyatarak öğretiyoruz. Namazı kılmayı hem boyama ile hem de camimizde vakit namazları izleyerek öğretiyoruz. Aynı zamanda da sureleri dinleme imkanları oluyor. Dolayısıyla çocuklara uygulamalı eğitim veriyoruz“ dedi.

Ailelerin yoğun ilgi gösterdiğini belirten Kaya konuşmasına şöyle devam etti: „Camimizde 230 yetişkine de Kur’an-ı Kerim dersi veriyoruz. Aynı zamanda çocuklarını anaokula getiren anne ve babalara da çocukları ile birlikte ders veriyoruz. Onlar oynayarak öğrenirken, anne ve babaları da ders alıyor veya ibadet edebiliyorlar. 2017 yılında başlatılan uygulamaya aileler yoğun ilgi gösterdi. Şu an 50 çocukla başladık, sırada bekleyen çocuklarımız da var. Aileler de destek oluyor. Güzel bir ivme yakaladık. Bu manada en büyük destekçilerimiz Alfter –Witterschlick DİTİB Camii Dernek Başkanı Necat Sertkaya ve yönetim kuruluna, Kadın Kolları Başkanı Filiz Topal ve Veliler Kolu Başkanı İsmail Topal’a teşekkür ediyorum.“
Teilen
2018-02/02-Sayı-556
Merhaba TV
Takvim
Interna
Atrium Eventlocation & Catering
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN