Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 577 - 27.12. - 31.01.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Düşler Tutsak Edilemez

"İçeriden Dışarıya Fotoğraf - Düşler Tutsak Edilemez" adı verilen çalışma, daha önce "Fotoğraf Köprüsü" olarak tanınan ve 55 Mahpus ile 55 fotoğrafçıyı buluşturan serginin ikinci aşaması. Sergi Mannheim'a da geliyor.

Merhaba Haber Merkezi 
“Görülmüştür Ekibi” ile “Redfotoğraf grubu”, politik mahpuslarla dayanışmak, onların sesini, düşünce üretimlerini dışarı duyurmak amacıyla başlattığı yeni bir projeyi daha tamamladı.

"İçeriden Dışarıya Fotoğraf - Düşler Tutsak Edilemez" adı verilen çalışma, basında daha önce "Fotoğraf Köprüsü" olarak tanınan ve 55 Mahpus ile 55 fotoğrafçıyı buluşturan serginin ikinci aşaması. "Fotoğraf Köprüsü" geçtiğimiz iki yıl boyunca Türkiye'nin birçok yerinde ve akabinde 3 Avrupa ülkesinde sergilenmişti.

Projenin ikinci aşamasında 30'a yakın cezaevine yeniden girerek 68 tutsak ile 60 fotoğrafçının buluşması gerçekleştirildi.

Tutsakların düşlerini görünür kılmak…
"Bu buluşmaların birinci amacı tutsakların düşlerini görünür kılmaktı, bir diğer amacı da her geçen gün artan politik tutuklu ve hükümlülere bir selam iletmek, varlıklarını dışarıda yaşayanlara yeniden duyurmaktı." diyen yetkililer, şöyle devam etti:

"İçeriden Dışarıya Fotoğraf - Düşler Tutsak Edilemez' adlı yeni sergimiz yüzlerce insanın, şairin, yazarın, ressamın, fotoğrafçının destek olduğu kolektif bir çalışmanın ürünüdür. Tutsakların düşleri, onların betimlemeleri üzerine fotoğraflara yansımıştır. Sergide hem betimlemeleri hem de fotoğrafları görecek, böylelikle tutsakların seslerini duyabileceksiniz.

İşte bu projede amacın hasıl olması size bağlıdır. Zira sanat eseri, ancak seyirciyle, okuyucuyla, izleyiciyle tamamlanır. Bu bağlamda sizden tek beklentimiz: Davetimize icap etmeniz, gelip binbir emekle ördüğümüz bu görsel - edebi şöleni izlemeniz, tutsakların düşlerini görünür kılmamıza destek olmanızdır."

Serginin Mannheim şehrinden başlayarak bir çok şehrinde de gösterilmesi planlanıyor... Önümüzdeki günlerde Red Fotoğraf Mannheim teknik hazırlıklar konusunda bilgilendirme yapacak.

İFSAK (İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği)
Adresi İstiklal Cad. Ayhan Işık Sok. No:32/2 34433 Beyoğlu / İstanbul
Telefon : +90 (212) 292 42 01
Almanya Telefon: Enver Enli 0049 176 243 515 92
Teilen
2018-02/02-Sayı-556
Merhaba TV
Takvim
Interna
Atrium Eventlocation & Catering
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN