Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 577 - 27.12. - 31.01.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Pervin Buldan ve Sezai Temelli seçildi

Pervin Buldan ve Sezai Temelli, HDP Eş Genel Başkanı seçildi. 100 kişilik HDP PM’de 53 kişi değişti. Listede Demirtaş dışında tutuklu milletvekili yer almadı.

Merhaba Haber Merkezi 
HDP’nin 3’üncü Olağan Kongresi, Ankara Arena’da yapıldı. Kongrede yapılan konuşmaların ardından Eş Genel Başkanlar, Parti Meclisi (PM), Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) ve Uzlaşma Kurulu üyelerinin seçimi yapıldı. Oylamada, bin 109 delegeden 837’si oy kullandı. Pervin Buldan ve Sezai Temelli geçerli 837 oyun 823’ünü alarak HDP’nin yeni eş başkanları oldular.

HDP’nin 100 kişilik Parti Meclisi listesinde 53 kişi liste dışı kaldı. Liste dışı kalanlar içinde Alp Altınörs, Aycan İrmez, Aysel Tuğluk, Besime Konca, Çilem Küçükkeleş, Dirayet Taşdemir, Emirali Türkmen, Meral Danış Beştaş ve Osman Baydemir dikkat çeken isimler oldu.

Partinin yeni Eş Genel Başkanı Pervin Buldan oylamadan önce yaptığı konuşmada, “savaşın yüceltilmesine karşın, barış umudunu çoğaltmak için orada olduklarını” söyleyerek söze başladı.

“Coğrafya kaderdir” diyen Buldan’ın “Daha doğarken özgürlüğe, adalete, barışa ekmek kadar su kadar birincil derecede ihtiyaç duyuyoruz. Bu ihtiyaç, bu gerçeklik, bu zaruret hali bizlere mücadele etmekten başka seçenek bırakmamaktadır. İşte Halkların Demokratik Partisi de bu topraklarda yaşayan bütün mazlum halkların, tüm inanç ve kültürlerin ihtiyacı olarak vardır. Bunun içindir ki HDP halklar partisidir.” ifadelerini kullandı.

Eş Başkan adayı Sezai Temelli ise Türkiye’nin son birkaç yılda iki önemli fotoğraf gördüğünü söyledi. Temelli “Bunlardan biri 2013-15 arasıydı. Suruç katliamıyla başlayan 2. fotoğraf savaşın yoksulluğun fotoğrafıdır. Bugün Türkiye halklarının önünde 2 seçenek var; ya umudun fotoğrafı ya da faşizmin fotoğrafı. HDP ikinci fotoğrafı yırtıp atacaktır, kimsenin kuşkusu olmasın!” dedi.
Teilen
2018-02/02-Sayı-556
Merhaba TV
Takvim
Interna
Atrium Eventlocation & Catering
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN