Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 595 - 02.07. - 30.07.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Stuttgart Alevi Kültür Merkezinde Panel

Merhaba (Stuttgart) 
Resim galerisi için tıklayın
‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü‘ nedeniyle Stuttgart Alevi Kültür Merkezi (SAKM) toplantı salonunda SAKM Kadınlar Kolu‘nun düzenlediği Panele Av. Bülent Seçgin konuşmacı olarak katıldı.

Günün önem ve anlamı hakkında SAKM Kadınlar Kolu Başkanı Fadime Ateş yaptığı konuşmada; ırk, dil, din ayrımı gözetmeksizin dünya kadınları‘nın ortak olan sorunları‘nın giderilerek, kazanımları‘nın elde edilmesi için tüm dünya kadınlarıyla dayanışma içinde mücadele edilmesi gerektiğini söyledi. Ateş, emekçi kadın hakları‘nın sadece 8 Mart’ta gündeme getirilmesinin yeterli olmayacağını belirterek, var olan sorunların sürekli gündeme getirilerek, çözüm yollarının bulunması gerektiğini aktardı. Ateş, bugüne kadar Dünya Kadınları adına eşit haklar temelinde mücadele ederek, bedel ödeyenlerin anısı önünde saygıyla eğiliyoruz diyerek, anıları mücadelemize ışık olacaktır dedi.

SAKM Başkanı Fevzi Çelik ise yaptığı selamlama konusmasında; toplumun dirliğini ve birliğini kadınlarımızın sağladığı unutulmamalı diyerek, kadın hakları‘nın elde edilmesi için sadece kadınlar değil, toplumun her kesiminin mücadeleye katkı sunması neticesinde ancak ki bu hakların kazanılması‘nın mümkün olabileceğini vurgulayarak, kadınlarımızın ‘‘8 Mart Dünya Emekçi Günü‘‘ kutlu olsun dedi.

‘‘8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü‘‘nün tarihçesinin anlatıldığı sinevizyon gösterisinin ardından ise Av. Bülent Seçgin, kadın hakları‘nın kazanılması için verilen mücadelenin sanıldığından çok daha eski tarihlere dayandığını belirterek, 26 - 27 Ağustos 1910 tarihinde Danimarka’nın Kopenhag kentinde 2. Uluslararası Sosyalist Kadınlar Konferansı’nda Alman Sosyal Demokrat Partisi önderlerinden Clara Zetkin, Dünya Kadınlar Günü’nün kabul edilmesi için öneri getirdiğini ve önerinin oybirliğiyle kabul edildiğini aktararak, Clara Zetkin, Avrupa’da başlatmış olduğu Emekçi Kadın hakları mücadelsi‘nin bugün elde edilen kadın hakları‘nın kazanılmasında çok önemli bir rol almıştır dedi. Av. Seçgin, Almanya’daki emekçi kadınların iş ve güncel hayattaki hukuksal hakları konusunda ayrıntılı bilgi vererek, haklar verilmez alınır dedi. Av. Seçgin, bu anlamda Kadınların hayatın her alanında elde etmek istediği haklar için yılmadan mücadele etmelerinin son derece önemli olduğunu vurguladı. Av. Seçgin‘in, sorulan sorulara ayrıntılı cevap vermesinin ardından, 100 kadar katılımcı‘nın katıldığı etkinlik, günün önemini belirten şiirlerin okunmasından sonra sona erdi.
Teilen
2019-04/01-Sayı-580
metzgerei-marx
mbf-transporte.de
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN