Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 597 - 10.09. - 01.10.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Eğitimci-Yazar Kapaklıkaya

Türkiye’nin sevilen ve beğenilen eğitimci/yazarı Alişan Kapaklıkaya, Almanya’da sevenleriyle buluşuyor.

Tevfik ŞENDÖL (Stuttgart) 
Türkiye’nin sevilen ve sayılan yazarı Alişan Kapaklıkaya sevenleriyle Almanya’da buluşuyor.

Alişan Kapaklıkaya, “1962 yılında Eskişehir Sivrihisar’da dünyaya geldim, 5 kardeş olan yoksul bir ailenin evladıyım‘’ diyen yazar evli ve 3 çocuk babasıdır. Alişan Kapaklıkaya, 1985 yıllarında Marmara Üniversitesinden mezun oldu. 1985 – 2000 yılları arasında Adana Merkez’de bulunan liselerde öğretmenlik yaptı. Aynı zaman da 1987 – 1992 yılları arasında Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesinde Öğretim Görevlisi olarak çalıştı. 2000 yılında NLP ile tanışan yazar, Mаster Practitionеr Of NLP Eğitimi, NLP Practitiоner Eğtimi , Emeih Eurоpean & Middle Eastern Institute Of Hypnоsis – RobertSmith INLPTA The Internаtionаl NLP Trainеrs Associationand NLP Grup - Dr. Wyаtt Woddsmаll ve Robеrt Smith ve daha bir çok eğitim alarak NLP eğitmenliği ve Öğrenmeyi Öğrenmek Konusun da uzmanlaştı. Araştırmalarında derinleştikçe bizim türkülerin yabancıların sazıyla söylenemeyeceğini anladığını söyleyen yazar, NLP’nin insan yaşamına getirdiği kaliteyi fark ederek öğrendiklerini inanlarla paylaşmaya devam ediyor.

Ülkemizin 79 il ve ilçelerinde, üniversitelerde ve birçok kamu kurumunda eğitim ve konferanslar yapan Alişan Kapaklıkaya yurt dışındaki dernekler ve bireysel olarak önderlik yapan kişiler aracılığıyla Almanya başta olmak üzere yurtdışında da vatandaşlarımıza Aile İçi İletişim, Mutlu Aile Mutlu Çocuk, Olumlu Çocuklar Yetiştirmek, Farkındalık Semineri, Öğrenmeyi Öğrenme ve Motivasyon konularında konferans ve seminerlerine devam etmektedir.

Yayınlanmış 10 adet eseri bulunan yazarın ulaşamadığı insanlara da kitapları ile hayata dair ve yaşadıkları olumsuz durumların üstesinden gelmeye yönelik önemli katkılar sağlamaktadır.

Alişan Kapaklıkaya’nın eserleri:
Sevgi Bahçesinin Bahçıvanı
Bunları Kimseye Anlatmamıştım
İçinizdeki Uyuyan Güzeli Uyandır
Aramızda Kalsın
Sen Hiç Kendini Yaşadın mı?
Yüreğime Dokunan Eller
Kalbime Girmeden Beynimde İşin Ne?
Sen Yanımda Ol Yeter
Asla Vazgeçmedim
Kendimi Yaşamak İstiyorum

"Bizim çocukluğumuzda var yoktu, yok vardı" sözleriyle çocukluğunda yaşadığı ibret dolu bir olayı anlatan yazar, sosyal medyada "Siyah Pantolon" olarak yayılan hikaye ile adeta tüm Türkiye'yi gözyaşlarına boğdu. Küçük kardeşi Rafet'e babasının durumunun olmaması nedeniyle pantolon alamadığını ve sonrasında yaşananları anlatırken herkese duygusal anlar yaşattı. Kapaklıkaya, bu hikâyeyi dinleyenlerin geri bildirimlerimden birçok insanın hayata, ailesine, sevdiklerine ve hatta nefret ettiklerine bile bakış açısının olumlu anlamda değiştiğini ifade etmektedir.

Çocuk yaşta kardeşini kaybeden Kapaklıkaya 4 Ocak 2018 yılında da kanser tedavisi gören 30 yaşındaki kızını kaybetti. Konferanslarında sevgi konusunu işlerken “Sevdiklerinize hayatta iken sevdiğinizi söyleyin, ölüm ayırmadan ben kızımın gözlerine bakıp onu sevdiğimi söylüyordum" derken göz yaşlarını tutamadı. "Bizde bulamadığı neyi cep telefonlarında arıyor çocuklarımız? Sorusuna: Huzuru arıyor. Çocuklarımızı köşe başlarında kötü yollara düşürmek için bekleyen insanlar neden ana-babaların bazılarından daha güler yüzlü davranıyorlar?" diyerek yaşantısı üzerinden günümüz gençlerinin mutsuzluklarına dair tespitlerde bulunup ebeveynlerin çocuklarına sevgisini göstermekten çekinmemeleri gerektiğini dile getirdi.
Teilen
2020-02/01-Sayı-590
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN