Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 597 - 10.09. - 01.10.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Hepimiz için mecliste olacağım

Volkan EGE (Münih) 
Resim galerisi için tıklayın
Münih Belediye Meclisi için 15 Mart’ta yapılacak seçimde Serdar Duran da yarışan adaylar arasında. CSU’ nun 32 yaşındaki genç adayı Duran “Eğer seçilirsem sizi layıkıyla temsil etmeye çalışacağım. Hepinizin adına orada olacağım” ifadeleriyle destek istedi.

Bavyera Yerel seçimlerinde geri sayım başlarken, CSU’ dan dan Münih Belediye Meclis üyesi adayı olan Serdar Duran destek çağrısında bulundu. Münih Belediye Meclisine de 15 Mart'ta yeni üyelerini seçecek. Türk kökenli genç siyasetçi Serdar Duran da yapılacak seçimde meclis üyeliği için yarışacak. Yaklaşık 8 yıldır CSU (Hıristiyan-Sosyal Birlik Partisi) içinde siyaset yapan ve önemli görevler alan Duran, tercihli oylarla meclise girmeyi hedefliyor.

Siyasette aktif olmalıyız
Türkiyeli ve Göçmen kurumlarının desteklediği Duran, sayılı haftalar kalan seçim sonucunda Meclise girebilmek için hummalı bir çalışma içerisinde.

“Türkler ve göçmen kökenli Münihliler olarak her yerde varız, bu toplumun bu kentin vazgeçilmez parçasıyız” diyen Duran, bize karşı önyargıları kırmak için yerel ve federal siyaset içinde aktif olarak yer almanın önemli olduğunu vurguladı. Duran, “Türk insanının ve göçmenlerin sesini Münih Meclisinde duyurmak istiyorum” dedi. “Başkalarından bekleyen değil kendi sorununu çözen bir siyasal güce ulaşmalıyız” diye konuştu.

Camiden spor kulübüne
Sadece Münih'te yaşayan Türklerin ve Müslümanların değil tüm göçmenlerin, farklı inançların, muhafazakâr demokrat, liberal demokrat ve sosyal demokrat çevrelerin özellikle de gençlerin oyuna talip olan Serdar Duran, seçim temaslarını da geniş bir yelpazede sürdürüyor. Sadece Türkiye kökenli değil farklı halklardan seçmenlerle bir araya gelen, esnaf ziyaretleri yapan, dernekleri ve camileri ziyaret eden, Türk Gücü, FC Anadolu ve SV İstiklal futbolcularıyla bir araya gelen Duran, değişik çevrelerle buluşma çabası içerisinde.

Gençler destekliyor
Gençlerle birlikte seçim çalışmalarını yürüten Duran, onlardan destek görüyor. Duran “Irkçılığın ve Ayrımcılığın toplumsal bir tehdit oluşturduğu bu dönemde yeni siyasi fikir ve donanımlı siyasetçilere ihtiyaç var” dedi.

Çalmadık kapı bırakmıyor
Türkiyelerin, Müslümanların ve göçmen grupların sesini, taleplerini Parlamento’ya taşımak için Belediye Meclis vekilliğe aday olduğunu belirtti. Münih’te yaşayan tüm çevrelerin kapısını çaldığını belirten Duran, “Toplumsal şiddet ve çatışmaların yoğunlaştığı, ırkçılık ve faşizmin yükseldiği bir dönemde yeni ve özgür bir gelecek için ele vererek birlikte hareket etmeliyiz. Bunu sadece birlikte başarabiliriz” dedi.

Hepimiz için mecliste olacağım
15 Martta yapılacak seçimde Alman ve AB vatandaşı olan herkesin 18 yaşından itibaren oy kullanma hakkı olduğunu hatırlatan Duran şu çağrıda bulundu: “Münih Belediye Meclisi için 1. Liste 32. sıradan adayım. Sadece Türklerin değil, Göçmen, Alman ve hoşgörülü çevrelerin desteğini bekliyorum. Eğer seçilirsem sizi layıkıyla temsil etmeye çalışacağım. Hepinizin adına orada olacağım. Oyu olan herkes sandığı gitsin ve oyunu kullansın. Herkesin 80 oy hakkı var. 3 oyunuza talibim desteğinizi bekliyorum. Her yerde siyasetin demokratikleşmesi ve söz sahibi olmak için de bu seçim bir fırsattır. Gençlere, geleceğimize yatırım yapalım.”
Teilen
2020-02/01-Sayı-590
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN