Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 597 - 10.09. - 01.10.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Giuseppe Cafariello ve Yasemin Acınal

Landshut Göçmenler Meclisi (Migla) 2020 Yeni Yıl Resepsiyonunu Gerçekleştirdi

Tevfik ŞENDÖL (Landshut) 
Resim galerisi için tıklayın
Landshut Alten Kaserne’de 10’uncusu düzenlenen Landshut Göçmenler Meclisinin düzenlediği 2020 yeni yıl resepsiyonun da açılış konuşmasını Landshut Göçmenler Meclisi 1. Başkanı Giuseppe Cafariello yaptı. Başkan Cafariello,’’ 10’uncusunu düzenlenen yeni yıl rezepsiyonuna hoş geldiniz.Bu gecenin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederim. Bu geceye konuşmacı olarak katılan Landshut Belediye Başkanı Alexander Putz ve Landshut Yüksekokulu’ndan Prof. Dr. Mihri Özdoğan,politikacılara,dernek yöneticilerine katılımlarından ötürü teşekkür ederim’’dedi ve 2019 yılına kadar yaptıklarını ve yapacaklarını anlattı.

2020 yeni yıl resepsiyonuna konuşmacı olarak Landshut Büyükşehir Belediye Başkanı Alexander Putz ve Landshut Yüksek Okulu’ndan Prof.Dr.Mihri Özdağan katılarak Landshut Göçmenler Meclisinin ve entegrasyonun öneminin altını çizdiler.

‘’Landshut Göçmenler Meclisi, ‘Migrationsbeirat der Stadt Landshut (Migla)’ 2009 yılında Landshut şehrinde yaşayan yabancı kökenli vatandaşları için kurulmuştur.’’diye bilgilendiren Landshut Yabancılar Meclisinden Yasemin Acınal ,’’Landshut Yabancılar Meclisin’in oluşumu, Landshut 'a göç nüfusuna dayanarak toplam 32 meclis üyesinin 3 yönetim ve 16 rey sahibi olan üyeleri ve yönetimde (1.Başkan Giuseppe Cafariello, 2.Başkan George Iskander ve 3.Başkan Mascha Sidorova-Spilker) olarak seçildi.

Landshut şehrinde yaşayan her ülkenin temsilcisi ve ona ait vekili var olmakta.Landshut’ta yaşayan 72,404 kişiden 12.400’ü göçmen.Bunlardan 1259’u Türk kökenli vatandaşlar ve Temsilcileri: Yasemin Acınal ve Vekil: Naki Karasu, Temsilci: Ahmet Karaman ve Vekil: Raziye Sarıoğlu. Göçmen sayılarının nüfusa dayanarak Türkiye 1259 kişi ,Romanya 1850 kişi, Sovjetler Birliği , Polonya 1113 dört kişi vekil verilmiştir.

Diğer ülkerden İtalya, Eski Yugoslavya, Afrika, Asya, Arab Ülkelerine ve İlticacı halkı için iki kişi vekil vardır. Kısaltılmış adı MigLa (Landshut Göçmenler Meclisi) Landshut’ta yaşayan halk ve belediye arasında köprü olma düşüncesiyle kurulmuştur.

MigLa siyasi, entegrasyon ve göç, kültürler arası konularında halk ve belediye ile iç içe ve belediye başkanı ile birlikte çalışmaktadır.

17.01.2020’de 10’uncusunu düzenlediğimiz MigLa’yı tanıma ve tanışma için organize ettiği yeni yıl rezepsiyonu kutlandı. Landshut’ta yaşayan vatandaşlar bizlerden her konuda ’ ırkcılık, entegrasyon, siyasi, göç, iş, ev ve eğitim ‘ konularında danışmanlık ve destek alabilirler.

Hizmet ve danışmanlık isteyen vatandaşlarımız ister Migrasyon ve Entegrasyon dairemize (Amt für Migration und Integration), Luitpold Str. 29 a, 84034 Landshut, ister facebook sayfamızdan migrationsbeirat Landshut- migla veya direk temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Landshut şehrinin genel nüfusu 72.404. Yabancıların nufüsu 12.400 sayılan nüfusun en çoğu Romanya’lılar 1680, sonra Türkiye’liler 1259 dır. istatistik kurulumu 2019.

Ayrıca bu yıl Fest der Kulturene herkes davetlidir.

Yeni yıl resepsiyonuna katılan Landshut Türk Alman Okul Aile Birliği başkanı Senem Bayazit, Tuba Ülker ve Ümmühan Dizman’a teşekkürlerimi iletirim. ’’diye Yasemin Acınal bizleri bilgilendirdi.

2020 Yıl Rezepsiyonuna katılan Yabancılar Meclisinde görev yapmış ve emeği geçen İsmail Keser ve Mustafa Koçtürk te gecede yer aldılar.
Teilen
2020-02/01-Sayı-590
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN