Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 597 - 10.09. - 01.10.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Türk ve Alman milletvekilleri Berlin'de bir araya geldi

AA (Berlin) 
Alman Mercator Vakfı ile Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) her iki ülkenin milletvekillerini bir araya getirdi.

Yeşiller Partisi'nden geçen yasama döneminde Alman Federal Meclisi Türk-Alman Parlamenterler Dostluk Grubu Başkan Vekili olan Özcan Mutlu’nun fikir babası olduğu projeyle son yıllarda parlamenterler arasında kesilen diyalogun yeniden canlandırılması hedefleniyor.

Heyette TBMM heyetinden AK Parti İstanbul Milletvekilleri Akif Çağatay Kılıç ve Zafer Sırakaya ile AK Parti Adıyaman Milletvekili Muhammed Fatih Toprak, MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, HDP Mardin Milletvekili Mithat Sercan, İstanbul Bağımsız Milletvekili Mustafa Yeneroğlu ve CHP İstanbul Milletvekillleri Ahmet Ünal Çeviköz, Oğuz Kaan Salıcı ve Saliha Sera Kadıgil Sütlü bulunuyor.

TBMM heyeti Alman milletvekilleriyle beraber ilk olarak Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi Ali Kemal Aydın'ın verdiği yemekte bir araya geldi.

Milletvekilleri daha sonra Alman Sanayiciler Birliği’ni (BDI) ziyaret ederek, BDI Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Dr. Joachim Lang ile temaslarda bulundu.

Milletveklleri son olarak Avrupa Birliği İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Michael Roth ve Almanya Göç, Mülteci ve Uyumdan Sorumlu Devlet Bakanı Annette Widmann-Mauz ile Türk Alman ilişkileri üzerine bir süre görüştü.

Alman heyetindeki milletvekilleri ise Alexander Hoffmann, Dietmar Nietan, Andreas Nick, Nils Schmid, Oliver Wittke, Uli Grötsch'den oluşuyor.

Türk milletvekilleri ziyaretin üçüncü ve son gününde Almanya Federal Meclisi Başkan Yardımcısı Claudia Roth ile görüştü.
Teilen
2020-02/01-Sayı-590
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN