Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 597 - 10.09. - 01.10.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Öğrenciler yatılı kampta hem öğrendi hem eğlendi

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Rastatt Merkez Camii’nde, yatılı eğitim-öğretim kampı düzenlendi.

Merhaba (Rastatt) 
Resim galerisi için tıklayın
Almanya’da okul tatili münasebetiyle Rastatt DİTİB Merkez Camii tarafından öğrencilere yönelik düzenlenen kampta, dini bilgiler ağırlıklı birçok sanatsal etkinlikler gerçekleştirildi.

Karlsruhe Dini Danışma Kurulu Başkanı Adem Dursun’un da sık sık ziyaret ettiği yatılı kampa, öğrencilerden ziyade ailelerde büyük ilgi gösterdi.

25 öğrencinin katıldığı kampta; din görevlileri Fazlı Uzun ve Ekrem Yavuz’un rehberliğinde Kur’an-ı Kerim, siyer-i nebi, dini bilgilerin yanı sıra akşamları da filografi, maket yapımı ve kumaş boyama sanatları uygulamalı olarak öğretildi.

Yatıklı kamp ile ilgili açıklama yapan din görevlisi Fazlı Uzun, “14 günlük okul tatili süresince öğrencilere Kur'an-ı Kerim ve temel dini bilgiler derslerinin yanı sıra sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler gerçekleştirdik. Ayrıca her gün âyet-i kerime ve hadis-i şerif mealini öğrendik. Dolu dolu bir kamp dönemini geçirdik" dedi.

Kamp boyunca akşamları da atölye çalışması yaptıklarını ifade eden din görevlisi Ekrem Yavuz da, “Öğrencilerle her akşam filografi, maket yapımı ve kumaş boyama sanatları etkinlikleri düzenledik. Çocukların aşırı ilgi ve mükemmel el becerilerinin olduğunu gördük. Kamp sonunda çocuklar yaptıkları eserleri anne ve babalarına hediye ettiler. Tatil dönemini hem öğreterek hem de eğlenerek geçirdik” ifadeleri kullandı.

Yönetim olarak öğrencilere eğitim ve öğretime sınırsız destek verdiklerini söyleyen Dernek Başkanı Ramazan Çoşar, “Yönetim olarak çocukların dini değerlerini öğrenmeleri, kaynaşmaları ve el becerilerini geliştirmeleri için hiç bir masraftan kaçmadık. Velilerimiz de cemaatimiz de uygulamadan çok memnun kaldı. Yatılı kamplarımız bundan sonra da devam edecek” dedi.
Teilen
2020-02/01-Sayı-590
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN