Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 596 - 30.07. - 10.09.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Almanya'da kadınlara yönelik "Sanal Şiddetle Mücadele" semineri düzenlendi

DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen: "Vakıflar tarihi bize şunu göstermiştir, bir toplumun medeniyet ölçüsü kadınına verdiği değerle eş değerdir"

AA (Köln) 
Resim galerisi için tıklayın
Almanya'nın Köln kentinde "Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü" etkinlikleri çerçevesinde, "Sanal Şiddetle Mücadele" temalı seminer düzenlendi.

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Genel Merkezinde Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan seminerde, DİTİB Kadın Çalışmaları Koordinatörü Nurten Afat ile Federal Kadınlar Kolu Başkanı Hatice Zengin açılış ve selamlama konuşması yaptı.

DİTİB Federal Kadınlar Kolunun her yıl Almanya genelinde toplumsal konuları göz önünde bulundurarak, toplumsal katılımlı kadın çalışmaları çerçevesinde birçok etkinlik düzenlediğini ifade eden yöneticiler, şiddetin farklı bir boyutu olan sanal şiddet konusunu kamuoyuna taşıyarak toplumun bu konuda daha duyarlı olmasını sağlamak için harekete geçildiğini aktardı.

DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen, Elazığ ve Malatya'daki depremde hayatını kaybedenleri anarak başladığı konuşmada, toplumu ve aileyi ayakta tutan unsur olarak en önemli yerde kadının durduğunu söyledi.

Türkmen, "İslam medeniyeti eşittir, vakıf medeniyetidir. Camilerimizde fahri olarak yüzlerce, binlerce çalışan var, her türlü hizmete koşturan bir kadın kadromuz var. Allah Kur'an-ı Kerim'de ‘hayırda yarışınız’ buyuruyor. Vakıf bir hayır yarışıdır, hayırda yarışma müsabakasıdır. Vakıflar tarihi bize şunu göstermiştir, bir toplumun medeniyet ölçüsü kadınına verdiği değerle eş değerdir." dedi.

Almanya genelindeki DİTİB derneklerinden 500'den fazla katın temsilcinin katıldığı seminerin ikinci bölümünde din görevlisi Merve Şengün "Sosyal Medyada Ahlak", DİTİB Medya Halkla İlişkiler görevlisi Ayşe Aydın ise "Sosyal Medya Kullanım Kuralları" konulu sunum yaptı.
Teilen
2020-03/01-Sayı-591
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN