Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2021 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 601 - 23.12. - 28.01.2021 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2021 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Ulm'da Grup Yorum ile dayanışma eylemi

Ölüm orucunca bulunan Grup Yorum ile dayanışmada kararlılık sergilendi. Etkinliğe Halk Cephesi, ATİK, ADHK, AGİF, DKTM, DİDF, SOL, Güney Okurları, SYKP ve Ulm Alevi Kültür Merkezi Ulm örgütlenmeleri destek verdi.

Merhaba (Ulm) 
Resim galerisi için tıklayın
"Ulm Grup Yorum’un Sesi olmaya devam edecek!" başlığıyla çağrıda bulunan etkinliği düzenleyenler , Ulm çarşı merkezindeki gösterisinde, "Grup Yorum’un sürdürmekte olduğu olduğu Ölüm Orucu Direnişine destek olmak ve başlattığı direnişi sahiplenerek, herkese ve Alman halkına duyurmaya çıktık" diyerek, pankart ve dövizleriyle kamuoyuna seslendiler.

Eylemde Almanca okunan bildiri, çarşıda bulunan kalabalığın durarak dikkatlice dinlenmesi eyleminin amacına ulaştığı şeklinde yorumlandı. Ayrıca eylemde Türkçe de açıklama okundu ve Almanca, Türkçe bildiriler dağıtıldı. Gitar eşliğinde Grup Yorum’un türkülerinin hep bir ağızdan söylenip Halay çekilmesi ile eylem sonlandırıldı.

Yapılan açıklamada, önümüzdeki günlerde de etkinliklerin devam edeceği duyurularak "Grup Yorum Direnişini zaferle sonuçlayana kadar Ulm’de eylemlerimizin her hafta devam edecek ve izin verilmesi halinde hatta hergün çadır veya enformasyon standı kuracağımızı demokratik kamuoyuna ilan ediyoruz" dendi. Konuşmacı sözünü "Grup Yorum Halktır Susturulamaz ve Yaşasın Ölüm Orucu Direnişimiz" sözleriyle bitirdi.

Halk Cephesi, ATİK, ADHK, AGİF, DKTM, DİDF, SOL, Güney Okurları, SYKP ve Ulm Alevi Kültür Merkezi üyeleri ve taraftarlarının dayanışma gösterdiği eyleme ilgi büyüktü.

Etkinlik bir hafta sonra da tekrar edildi ve dayanışamnın sürdürülaceği açıklandı.
Teilen
2020-03/01-Sayı-591
Takvim
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN