Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 594 - 22.05. - 02.07.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2019/20
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Engelliler yararına kahvaltı

Landshut Alman-Türk Okul Aile Birliği Derneği'nden engelliler yararına kahvaltı programı organize edildi.

Tevfik ŞENDÖL (Landshut) 
Resim galerisi için tıklayın
Landshut Alman-Türk Okul Aile Birliği Derneği engelliler yararına kahvaltı programı organize etti. Dernek yönetiminin engellilere desteğin yanı sıra çocuklarımızın ve gençlerimizin yardımlaşma duygularının geliştirilmesi ve onların engelli vatandaşlarımıza karşı daha duyarlı olmalarına katkı sağlayabilmek adına düzenlediği program büyük destek gördü.

Program esnasında çocukların kendi harçlıkları dahil engelli kimseler için bağışta bulunduğunu gözlemleyenler ,programın hedefine ulaştığına içtenlikle kanaat getirdiklerini vurguladılar. Dernek elde edilen gelirle, gerek Almanya’da yaşayan gerekse de Türkiye’de yaşayan engellilerin hayatlarını biraz olsun kolaylaştırmak adına, Lebenshilfe Landshut e.V. derneğine maddi bağışta bulunmuş ve Türkiye’de yayınlanan Müge Anlı’nın aynı zamanda sunuculuğunu yaptığı “Müge Anlı ile Tatlı Sert” programı vasıtasıyla muhtaç olan engelli vatandaşlarımıza akülü ve aküsüz tekerlekli sandalye bağışında bulunulacağını belirtti.

Gazetemize konuyla ilgili iletilen bilgilendirmeyi de aşağıda veriyoruz:

Münih Başkonsolosluğu Eğitim Ateşesi Sayın Prof. Dr. Mustafa Çakır Bey ‘in , Landshut Belediye Başkanı Dr. Thomas Keyßner Bey' in, Niederbayern’de çalışmakta olan bazı Türk Dili Eğitimi ve Türk Kültürü Dersi öğretmenleri ve Okul Aile Birliklerinin, basının, çeşitli partileri temsil eden siyasilerin ve birçok sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin, ayrıca hayırsever işadamlarının ve Landshut ve çevresinde ikamet eden yardımsever yurttaşlarımızın katılımlarıyla ve de kendilerine mekanlarını açan saygıdeğer Ditib Landshut Yunus Emre Camî Yönetimi’nin de desteğiyle gerçekleşen programa ilgi büyüktü.

Landshut Alman- Türk Okul Aile Birliği Derneği Yönetimi Başkanı Senem Bayazıt ve çalışma arkadaşları Tuba Ülker, Ayşe Tunç, Funda Erbaş, Ümmühan Dizman, Sema Sarıkaya, Aylin Bucuroğlu, Şerife Öbeksiz, ‘’Bizler dernek olarak, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ana dil becerilerinin yanında, öz değerlerini unutmadan Almanya’nın geleceğinde nitelikli ve söz sahibi kişilikler olabilmesini de çok önemsiyoruz. Öz değerlerimizin temelinde yer alan ve hayatlarının her noktasında önem arzeden “Yardımlaşma Becerisi‘nin oluşumuna örnek teşkil edebilmek adına ,bu kahvaltı programını tertip etmiş bulunuyoruz. ’Miteinander füreinander! ; Engelleri beraber aşalım! ‘mottosuyla gerçekleştirdiğimiz bu programın görmüş olduğu bu ilgiden dolayı çok memnunuz ve bizlerden desteğini esirgemeyen tüm duyarlı insanlara teşekkürü borç biliriz.” şeklinde duydukları memnuniyeti dile getirdiler.
Teilen
2020-03/01-Sayı-591
metzgerei-marx
mbf-transporte.de
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN