Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 594 - 22.05. - 02.07.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2019/20
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Türkiyelilere yönelik gamalı haç çizilmesi tedirginlik yarattı

Almanya'nın Köln kentinde, Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu (AABF) Genel Merkez binası, bir ilkokul ve bazı araçlara Neonazilerin sembolü olan gamalı haç çizildi.

AA (Köln) 
Köln'ün Braunsfeld semtinde dün meydana gelen ve Köln polisinin inceleme başlattığı olayda, kimliği henüz belirlenemeyen kişi ya da kişilerce sprey boyayla AABF binasının ve yabancı kökenli çocukların ağırlıklı olarak eğitim gördüğü okulun duvarlarına sembol çizilip yazı yazılması, çevre sakinlerini tedirgin etti.

Türkiye'nin Köln Başkonsolosu Ceyhun Erciyes, AA muhabirine, saldırıyı kınadıklarını ve konuyu yakından takip ettiklerini söyledi.

Erciyes, "Polisten bilgi talep ettik. Gelen bilgileri teyit ettiler ve soruşturmanın devam ettiğini söylemekle yetindiler. Irkçı saldırıların artmasından endişe duyuyoruz ve sorumluların yakalanmasını bekliyoruz." ifadesini kullandı.

"Tüm kesimleri, bu saldırılara karşı ortak mücadeleyi büyütmeye çağırıyoruz"
AABF'den yapılan yazılı açıklamada, ırkçı bir güruh tarafından kendilerine yönelik saldırının kınandığı belirtilerek, şunlar kaydedildi:

"Alevilere yönelik kin, nefret ve saldırı furyası dur durak bilmiyor. Batı'da son yıllarda aşırı sağın yükselişiyle kendisini iyiden iyiye hissettiren ırkçı yapılanmalara karşı Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu olarak her daim hassas olduk ve resmi kurumları konuya dair önlemler almaya çağırdık.

Dünyanın dört bir tarafında kendinden olmayan, kendisi gibi yaşamayan, kendisi gibi düşünmeyenlere saldırmayı, vahşice katletmeyi meşru gören ırkçılığın mücadele edilmesi gereken tehlikeli ve hastalıklı bir ideolojik yapılanma olduğu bilinciyle hareket edilmesi gerektiğinin bilinmesini istiyor, canları, duyarlı tüm kesimleri bu saldırılara karşı ortak mücadeleyi büyütmeye çağırıyoruz."
Teilen
2020-03/01-Sayı-591
metzgerei-marx
mbf-transporte.de
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN