Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2021 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 601 - 23.12. - 28.01.2021 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2021 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Stuttgart’ta binler Hanau katliamını lanetledi

Almanya’nın Hanau kentinde gerçekleştirilen ırkçı-faşist katliam Stuttgart Schloßplatz meydanında düzenlenen miting ve yürüyüşle protesto edildi.

AF (Stuttgart) 
Resim galerisi için tıklayın
Defend Rojava Stuttgart Platformu ve Sağcılara Karşı Stuttgart Platformu’nun birlikte düzenlediği eyleme büyük çoğunluğu Alman binlerce insan katıldı.

AGİF’in Hanau etiketli Almanca “Faşizme karşı omuz omuza” dövizleriyle SKB, AGİF, MLKP, ADHK, SYKP, DİDF, Die Linke, Antifa, Verdi sendikası, MLPD, Partizan, Dersim İnşa Kongresi gibi çok sayıda parti ve örgütün bayraklarıyla, pankartlarıyla katılım sağladığı mitingde, Almanca olarak “Hepimiz faşizme karşıyız”, “Faşizme karşı omuz omuza!”, “Yaşasın enternasyonal dayanışma” sloganları sıklıkla atıldı.

Defend Rojava Stuttgart Platformu adına yapılan konuşmada, Hanau katliamı lanetlendi, ayrımcılığa, dışlanmaya, ırkçılığa ve faşizme karşı mücadeleyi büyütmenin yaşamsal önemine vurgu yapıldı. “Nasıl ki on yıllardır Kürt özgürlük hareketi ırkçılığa, faşist katliamlara karşı savaşıyorsa, Almanya’da da göçmen düşmanlığına, ırkçılığa ve faşizme, her milliyetten faşistlerine ve Neonazilere karşı direnmek görevimizdir.” denilen konuşmada, faşizme ve ırkçılığa karşı mücadelenin, özgürlük ve demokrasi mücadelesi olduğuna dikkat çekildi.

Antifa Stuttgart, Sağcılara Karşı Stuttgart Platformu adına yapılan konuşmalarda da Hanau katliamı protesto edildi, ırkçılığa ve faşizme karşı direnmenin önemine dikkat çekildi. Mitingden sonra yürüyüşe geçildi. Yürüyüş güzergahında bulunan AfD binasına bir grup genç girdi ve büroyu tahrip etti.

Bayrak ve pankartlarla, dövizlerle süren yürüyüş, sloganlarla Rotebühlplatz’da sonlandı.
Teilen
2020-03/01-Sayı-591
Takvim
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN