Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2021 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 601 - 23.12. - 28.01.2021 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2021 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

SPD'den aday olan Esma koşturuyor

Yoğun seçim faaliyeti yürüten ve "Oylarınıza talibim" diyen genç politikacı "Sorunların çözümüne ve bölgemizin gelişimine katkı sağlamaya adayım" diyor.

Hüseyin ŞENOL (Neu-Ulm) 
Resim galerisi için tıklayın
"Oylarınıza talibim" diyen ve yoğun seçim faaliyeti yürüten genç politikacı, sorunların çözümüne ve bölgenin gelişimine katkı sağlamaya aday olduğunu belirtiyor.

Diş doktoru yardımcısı olan, Almanya doğumlu 20 yaşındaki Esma Ertürk, 15 Mart Bavyera Yerel Seçimlerinde SPD listesinden aday oldu. Esma, aynı anda hem Weissenhorn Kasabası Belediye Meclisi ve Neu-Ulm Bölge Meclisi için listelerde yer aldı.

Babası Ercan Ertürk ile gazetemizi ziyaret eden Esra Ertürk "Seçildiğimde, hem kasabamızda hem de bölgemizde Türkiyelilerin sesi olacağım" derken "Hem onların sorunlarının yakın takipçisi olmak hem de genel olarak kasabamızın ve bölgemizin gelişmesine katkıda bulunmak istiyorum" dedi. Tüm uluslardan göçmenlerin sorunlarının çözümünün öncelikli tercihi olacağını belirten Ertürk "Zaten partim SPD, bundan dolayı da beni aday göstermek istedi" dedi.

"Oylarınızı bana ve listeme verirseniz çok mutlu olacağım" diyen genç politikacı "Sorunların çözümüne ve bölgemizin gelişimine katkı sağlamaya adayım" dedi.

Kapı kapı dolaşıp, destekçileriyle afiş, bildiri ve prospekt dağıtan Esma, çalışkanlığıyla hem Türkiyelilerin hem de Almanların dikkatini çekiyor. Partisi SPD de, Esma'dan gururla bahsediyor.

Üç oyunda kensisine verilmesi çağrısında bulunan Esma, seçimler ve s,stemi hakkında kendisine başvuruda bulunacak olanlara detaylı bilgilendirmede bulunabileceğini belirtti. Esma'ya şu email adresinden ulaşabilirsiniz: esma.erturk@outlook.de
Teilen
2020-03/01-Sayı-591
Takvim
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN