Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 594 - 22.05. - 02.07.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2019/20
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Gazeteci ve Yazarı Adnan Tokuç Neufahrn’da

Münih’in tanınmış Gazeteci ve Yazarı Adnan Tokuç Neufahrn’da bulunan Kitaphane’nin tertiplediği açık kapı gününde 'Zihnine Hakim Olan Kaderine Hakim Olur'' başlıklı bir seminer gerçekleştir

Tevfik ŞENDÖL (Neufahrn) 
Pozitif düşünce yaklaşımı ile insanları olumlu düşünmeye sevk eden, yazıları okuyucuları tarafından beğeni ile okunan ve her okuyucunun yazılarında kendinden bir parça bulduğu yazar Adnan Tokuç, KİTABHANE’nin tertiplediği açık kapı gününde 'Zihnine Hakim Olan Kaderine Hakim Olur'' başlıklı bir sunum gerçekleştirdi. 8 Şubat 2020 Cumartesi akşamı saat 18.00’de başlayan olan sunum Bahnhofstr 20 A – Neufahrn adresinde gerçekleştirildi.

Gazeteci Yazar Adnan Tokuç sunumunda kişinin şimdiki anı hissederek yaşaması, yargılarından arınması, düşünce ve duygularına mesafe koymayı öğrenmesi, kabullenme becerisini edinmesi gibi unsurları kapsayan bir terapi yaklaşımı olan ''Farkındalık'' kavramını işledi. Gazeteci Yazar Adnan Tokuç, ''Gerçek bolluk ve bereketin anlamı'' hakkında dinleyicilerine önemli bilgiler aktardı. Bolluk ve bereketin elde edilmesi için yapılması gerekenler hakkında da katılımcılara ışık tutan Adnan Tokuç sunumun son kısmında da katılımcılar ile ''Doğru nefes egzersizi'' yaptı.

''Mutlu isen zaten zenginsindir''
Kişinin zengin olması kadar mutlu olmasının da çok önemli olduğunu ifade eden Adnan Tokuç ''Kişi zengin ise mutludur diye kesin bir kaide yoktur. Ama mutlu ise; mutlak zengindir. Zenginlik mutlu etmeyebilir ama mutluluk bir zenginlik alametidir. Bir insan mutlu ise zaten zengindir. Kaldı ki Mutlu ve huzurlu olmak; bir anlamda; ne istediğini bilmek ve o istediklerini de hayata geçirmektir. Hayatı Bolluk ve Bereket enerjisiyle dolu olan insan mutlu ve sağlıklı olan insandır. Bu enerjiden mahrum kalanlar evrensel sevgi ve dostluktan uzak kaldıkları için maddi ve manevi olarak acı ve yokluk çekerler. Sunumumuzda hayatı bolluk ve bereket enerjisi ile nasıl doldurabileceğimizi anlatıyoruz'' şeklinde konuştu.

Doğru Nefes her derde deva
Sunumun belki de en önemli bölümlerinden olan 'Doğru Nefes' egzersizi ile son kısmında katılımcılara doğru nefes alma ve verme hakkında bilgilendiren Adnan Tokuç şöyle konuştu: ''Nefes demek bir anlamda yaşam demektir. Nefes yoksa yaşam da yoktur. Nefesi doğru almadığımızda çok daha çabuk hastalanıyoruz. Çünkü organlara yeterince nefes gitmediği için beslenemiyorlar. Nefes tam değilse sinirli ve gergin bir yapıya sahip oluyoruz. Hayatı daha kopuk yaşıyoruz. Anı yaşamaktansa tuttuğumuz nefesler nedeniyle geçmişte yaşıyoruz. İçinizde toksinler, negatif duygu ve düşünceler biriktiriyoruz. İlişkilerimizde güçsüzleşiyoruz. Affetmediğimiz için aynı deneyimleri tekrar tekrar yaşamaya devam ediyoruz. Böylelikle maalesef en doğal halimizden uzaklaşıyor ve başkaları için yaşamaya başlıyoruz. Doğru nefes egzersizi ile bu olumsuz ve istenmeyen durumların önüne geçmek için katılımcıları eğitiyoruz. "diyen Gazeteci Yazar Adnan Tokuç,seminere katılanlardan tam not aldı.
Teilen
2020-03/01-Sayı-591
metzgerei-marx
mbf-transporte.de
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN