Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 594 - 22.05. - 02.07.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2019/20
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

“Duyarlılık” kampanyası

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Federal Gençlik Kolu ile Alman Kemik İliği Bankası (DKMS) işbirliğiyle kan kanseri hastalarına umut olabilmek amacıyla, 6 farklı şehirde düzenlenen kampanya yoğun ilgi gördü.

Merhaba (Köln) 
Resim galerisi için tıklayın
“Dünya Kanser Günü” kapsamında kanserle mücadele etmek, duyarlılığı artırmak ve farkındalık oluşturmak maksadıyla kampanya düzenlendiğini ifade eden DİTİB Federal Gençlik Kolu Başkan Yardımcısı Berna Çelebi, “DİTİB Federal Gençlik Kolu, DKMS işbirliğiyle Almanya’nın Berlin, Duisburg, Frankfurt, Köln, Ronnenberg ve Münih şehirlerinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne bağlı cami derneklerinde ilik bağışı için doku tiplendirme kampanyası düzenledik” dedi.

6 farklı şehirde güzel bir yardımlaşma ve duyarlılık örneği sergilendiğini söyleyen DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen, “Federal Gençlik Kolumuza, gençlik teşkilatlarımıza ve hayırseverlere teşekkür ediyorum” dedi.

DİTİB olarak her zaman hayri hizmetlerin, sosyal sorumluluk projelerinin yanında olduklarını belirten Türkmen şöyle devam etti: “DİTİB ailesi olarak insan hayatının ne kadar değerli ve kıymetli olduğunu biliyoruz. Kur’an-ı Kerim bize ‘Bir insanı yaşatmanın bütün insanlığı yaşatmak, bir insanı öldürmenin bütün insanlığı öldürmek’ anlamına geldiğini ifade ediyor. Dolayısıyla DİTİB olarak biz her zaman bu tür hayri ve sosyal hizmetlerin yanındayız. İnsanımızın yanındayız. Elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyoruz. Özellikle Federal Gençlik Kolumuza ve gençlik teşkilatlarımıza teşekkür ediyorum. Onların bu genç yaşta bunları düşünmeleri ve bu duyarlılığı göstermeleri bizleri gururlandırıyor ve onurlandırıyor.“

DİTİB Federal Gençlik Kolu tarafındandan 6 farklı şehirde düzenlenen kampanyada 300’ün üzerinde kişiden doku örneği alındı.
Teilen
2020-03/01-Sayı-591
metzgerei-marx
mbf-transporte.de
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN