Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 594 - 22.05. - 02.07.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2019/20
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

9. Egeliler Kültür ve Eğlence gecesi 14 Mart'ta

Stuttgart Türk Halk Oyunları Topluluğu SUTHOT, 14 Mart 2020 Cumartesi akşamı Stuttgart’ta „9. Egeliler Kültür ve Eğlence Gecesi“ni düzenliyor.

Merhaba (Stuttgart) 
Resim galerisi için tıklayın
Topluluk yöneticileri bilgisayar yüksek mühendisleri ve halk bilimi araştırmacıları Yeşim ve Aykut Dalgıç, „ Bu Kültür ve Eğlence Gecesi’nde sadece Ege yemekleri ve tatlıları yenilecek, sadece Ege oyunları oynananacak, sadece Ege Türküleri söylenecek, sadece Ege kültürüyle ilgili olmak koşuluyla çok değişik etkinliklere yer verilecek “ dediler.

Stuttgart Türk Halk Oyunları Topluluğu SUTHOT ile HETAT ve HOTEM'in oyuncuları dışında sadece Ege'li ailelerin ve kişilerin davet edileceği bu Eğlence ve Kültür Gecesi samimi bir ortam yaratılabilmesi amacıyla daha önce olduğu gibi Stuttgart'ta güzel ancak küçük bir salonda gerçekleştirilecek.

Bu yılki Gece'nin Efesi olarak seçilmiş olan Denizli'li Murat Çeven, Gece'ye gelecek Ege'li konukları kapıda karşılayacak.

Gece'de Ege'nin zengin geleneksel yemek ve tatlı kültüründen çok değişik çeşit görmek ve tatmak mümkün olacak.

Gece'deki Ege müziklerini canlı müzik olarak Ahmet Etçi (bağlama, kabak kemane, ork), Zafer Pehlivan (klarnet) ve Aykut Dalgıç (davul) yapacaklar.

SUTHOT, her yıl düzenli olarak „Egeliler Kültür ve Eğlence Gecesi“ ni düzenliyor.

Çok yoğun ve büyük bir ilginin olduğu geçen yılki Gece’ye bir çok Ege'li, yer kalmaması nedeniyle katılamamıştı.

Hiç bir zaman gösteri yapamaz duruma düşmeden 25 yıldır faaliyetlerini kesintisiz olarak devam ettiren SUTHOT’un ülkemizin dört bir ucundan 20 den fazla gösteri programları mevcut olması yanısıra Ege'den Denizli, İzmir, Bodrum, Muğla, Afyon Dınar gösteri ekipleri ve Zeybek solocuları da mevcut. SUTHOT'un, 7'den 70'e isteyen herkesin katlabileceği Zeybek turu oyunları ve Ege kız oyunlarını öğreten kursları da mevcut.

Bir çok Avrupa Türk Halk Oyunları birincilikleri de mevcut olan Topluluğun yöneticileri ve eğitmenleri Yeşim ve Aykut Dalgıç aynı zamanda 2004 yılı „Türk Folklor Araştırmaları Kurumu Türk Halk Kültürüne Üstün Hizmet Ödülü“ ile 2015 yılı „Manfred-Rommel Preis (Ödülü)“ nun de sahipleri.

Ekip eğitmenleri Aykut-Yeşim Dalgıç çifti Ege bölgesinin değişik yerlerinde köylere giderek Zeybek turu halk oyunlarını yerlerinde inceleme olanağını da bulmuşlar.

SUTHOT bu kapsamdaki Kültür ve Eğlence Gecelerini, ülkemizin değişik bölgeleri için de yapıyor, tekrarlıyor. SUTHOT'un sadece Ege'lilerin üye olabileceği „Stuttgart ve Çevresi Egeliler Bilgi Paylaşım Ortamı“ diye özel bir facebook sayfası da mevcut.

Ege'li olarak davet edilecek kişi sayısının maksimum 80 kişi olduğu bu Kültür ve Eğlence Gecesine katılmak isteyen Ege'li kişiler veya ailelerin 07024-969046 veya 0157-51990446 (whatsapp) nolu telefonlardan veya da www.turkhalkoyunlari.de adlı internet sayfası ile aykut_dalgic@yahoo.com adlı e-mail adresinden daha fazla detaylı bilgiye ulaşmaları ve Gece'ye kayıt yaptırmaları mümkün.
Teilen
2020-03/01-Sayı-591
metzgerei-marx
mbf-transporte.de
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN