Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2021 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 601 - 23.12. - 28.01.2021 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2021 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Tarka-Cup 20. yıl kutlaması muhteşem oldu

Tarka-Cup’ın 20. yılı EWS Arena Göppingen’de etkinliklere sahne oldu.

Mehmet KILINÇ (Göppingen) 
Resim galerisi için tıklayın
2001 yılından beri Organizatör Sami Tombul tarafından Stuttgart bölgesinde uyum, destek, spor ve kaynaşma amaçlı düzenlenen Tarka-Cup’ın bu yıl 20.’si gerçekleştirildi. Almanya’da interkültürel alanda 2020 yılının spor olayı olmaya aday Tarka-Cup’ın 20. yıl kutlaması EWS Arena Göppingen’de yapıldı. Turnuvanın onur konukları olarak T.C. Stuttgart Başkonsolusu M. Erkan Öner, YTB Başkan Yardımcısı Abdulhadi Turus, HASENE Derneği Başkanı Mesud Gülbahar ve ev sahibi olarak Göppingen Büyükşehir Belediye Başkanı Guido Till oldu. 20 kişilik bir ekip ile 6 ayda hazırlık yapılan turnuvanın sunucunluğunu Selim Uludokumacı üstlendi ve 100 kişi gönüllü de turnuva boyunca hizmet etti.

Yine sosyal sorumluluk yerine getirildi
Düzenlendiği 2001 yılından beri heryıl çeşitli sosyal sorumluluk projelerine maddi destek veren Tarka-Cup, bu yıl da yerine getirerek yardımlarını birçok derneğein 10 sosyal projesine destek verdi. Almanya, Türkiye’de ve Afrika’da ihtiyaç sahibi insanlara yardım elini uzattı.

Adeta yıldızlar geçidi oldu
Şampiyonlar ligi gibi 16 takım ve 4’lü gruplar halinde turnuvada takımlar mücadele etti. Bu takımların arasında ünlü oyunculardan oluşan AllStars FC Augsburg, Çalhanoğlu Fussballzentrum, AllStar 1. Göppinger SV 1895, AllStars Karlsruher SC ve AllStars TPFD İstanbul’dan eski GS futbolcu Faruk Atalay koordinesinde Serdar Kulbilge, Ümit Karan, Tuncay Şanlı, Ahmet Dursun, Yıldıray Baştürk ve Ali Güneş’in yanısıra ünlü TV Dizi ve Film Sanatçısı İsmail Hacıoğlu’nun da yer aldığı ünlüler takımı da mücadele ederek turnuvaya renk kattı.

Şampiyon 3. kez Yazgülü Stuttgart takımı
Futbol adına herşeyin sergilendiği bu final maçında HASENE Köln Derneği’ne karşı son dakikalarda attıklari 2 golle 2-0 yenen Yazgülü Stuttgart Tarka Cup’ta 20. yılının şampiyonu oldular. HASENE takımında ayrıca eski GS futbolcu Volkan Yaman ve eski FB futbolcu Hakan Bayraktar da yer aldı. Kupa töreninde turnuvanın şampiyonuna Göppingen Büyükşehir Belediye Başkanı Guido Till verirken 2.’lik kupasını Hasene Derneği’ne T.C. Stuttgart Başkonsolusu M. Erkan Öner verdi. 3. olan Vodafone Stuttgart Shop’a kupasını HASENE Derneği Başkanı Mesud Gülbahar taktim etti. Turnuvanın 4.’sü EWS Weigele Uhingen’in kupasını da Şeref Ekşi verdi. Turnuvada 5. AllStars FC Augsburg, 6. Reifenhandel Marbach, 7. ve AllStar 1. Göppinger SV 1895 ve 8. SMT Apartmens Stuttgart oldular. En iyi oyuncu Marco Periç, en iyi kaleci Yakup Buyan olurken turnuvanın en centilmen takımı da Reifenhandel Marbach oldu. Organize Komite Başkanı Sami Tombul, Yazgülü’ne gezici Kupa’yı (Wanderpokal) taktim ederek katılan tüm seyircilere ve konuklara canı gönülden teşekkür etti.

Seyirciler müziğe ve eğlenceye doydu
Turnuvada ayrıca Sinan Yılmaz programda yer alırken sevilen Karadeniz türkülerini seslendirdi. Mustafa Ceceli ise hayranlarıyla buluşarak kendi yorumu ile seslendirdiği şarkılarını salondakilerle birlikte söyliyerek konser verdi ve bir de orta sahadan penatı atışı atmaya çalışması salondakiler tarafından alkışlandı. Program arasında palyaço Jeckie Murat çocuklara birçok oyunlar oynadı. Kati Dance ve Kids Dance Esslingen gruplarının dansları ise göz doldurdu. BEM Folklör ekibi de Türkiye’nin birçok yöresinden danslarını seyircilere sergilediler ve büyük alkış topladılar.
Teilen
2020-03/01-Sayı-591
Takvim
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN