Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 594 - 22.05. - 02.07.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2019/20
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Nürnberg Belediye Meclisi seçimlerinde oylarımız Linke Liste'ye

 

AGİF'e bağlı Yenigün Kültür Merkezi olarak 15 Mart 2020 tarihinde Bavyera eyaletinde yapılacak yerel seçimlerde, dernek üyemiz ve aktivistimiz Kamber Özdemir’i Linke Liste adayları arasında gösterdik, Nürnberg'de yıllardır birlikte çalıştığımız Linke Liste ile ortak seçim platformunuda seçim çalışmalarının startını verdik.

60 yıldır Almanya’da toplumsal ve siyasal yaşama katılmamıza rağmen göçmen işçiler, kadınlar ve gençler olarak halen eşit siyasal ve sosyal haklara sahip değiliz. Başka ülkelere demokrasi ve özgürlük dersi veren ve eleştirilerde bulunan Almanya devleti, ülkesinde yaşayan göçmenlerin en asgari haklarını bile tanımayarak, gerçek anti demokratik yüzünü göstermektedir. Ayrımcı ve ırkçı yasalar, uygulamalar sonucu dışlanan göçmenlerin işyerinde, okulda, üniversitede, meslek eğitiminde, konut arayışında ve yaşamın birçok alanında eşitsizliğe uğraması, devletin uygulaya geldiği ırkçı ve ayrımcı politika ve yasaların sonucudur.

Asimilasyon değil, Entegrasyon Yaşasın yerli ve göçmen emekçilerin birleşik mücadelesi Seçme ve seçilme hakkı başta gelmek üzere, eşit siyasal, sosyal haklara sahip olmayan biz göçmenler, ırkçılığı ve ayrımcılığı her gün yaşıyoruz. Bu koşulların değişmemesi, tersine daha da fazla toplumsal yaşamda hissedilir hale gelmesi, eşit haklar için göçmen ve yerli emekçilerin ortak ve birlikte mücadelesini daha da elzem haline getiriyor.

Bu temelde Linke Liste Nürnberg olarak halklar arası birleşik mücadeleyi büyütme ve geliştirme amacı taşımaktayız.

Eşit sosyal, siyasal haklar ve birlikte yaşam için oylar Linke Liste'ye Nürnberg'te yaşayan göçmen emekçiler için başta seçme ve seçilme hakkı olmak üzere, günlük yaşamı etkileyen ekolojiden, kadın haklarına, ücretsiz toplu taşımadan işçi haklarına, sosyal konut hakları için yürüteceğimiz yerel seçim kampanyasında, tüm göçmen ve yerli işçileri, emekçileri 15.03.2020 Pazar günü yapılacak Belediye Meclisi seçimlerinde Linke Liste’yi desteklemeye ve oy vermeye çağırıyoruz.
Yenigün Kültür Merkezi - Nürnberg
Teilen
2020-03/01-Sayı-591
metzgerei-marx
mbf-transporte.de
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN