Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 597 - 10.09. - 01.10.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Küresel ısınma tüm bulaşıcı hastalıklardan daha fazla öldürecek

Yapılan bir araştırmaya göre, küresel ısınmanın önlenmemesi halinde tüm dünyada bilinen tüm bulaşıcı hastalıklardan daha fazla sıcaklıklara bağlı ölümler yaşanacak.

 
ABD’de çalışmalarını yürüten ve farklı üniversiteler ile araştırma kuruluşlarının katkı sunduğu Ulusal Ekonomik Araştırmalar Bürosu (NBER) tarafından yapılan bir çalışma, küresel ısınmanın neden olacağı ölümlerin boyutlarına dikkat çekiyor.

The Guardian tarafından alıntılan araştırmaya göre, küresel ısınmaya neden olan sera etkili gaz emisyonlarının sınırlandırılmamasının etkileri sağlık açısından oldukça ağır olacak. Buna göre, dünyada var olan tüm bulaşıcı hastalıklardan daha fazlası küresel ısınmadan dolayı yaşanacak. Araştırmada, küresel ısınma kaynaklı ölümlerin özellikle yoksul ülke ve bölgelerde daha fazla olacağı vurgulandı.

TÜM BULAŞICI HASTALIKLARDAN DAHA FAZLA ÖLDÜRECEK
Araştırmaya göre, sıcaklıklar nedeniyle 21’inci yüzyıl sonuna doğru yaşanacak ölümler her 100 bin kişide 73 kişi kadar artacak. Bu ise HIV, sıtma, deng virüsü veya sarıhummanın da aralarında olduğu tüm bulaşıcı hastalıkların neden olduğu ölümlere yakın bir oran demek.

Araştırmada yer alan ve The Guardian gazetesine konuşan çevre ekonomisti Amir Jina, günümüzde bile çok sayıda yaşlı bireyin sıcaklıkların endirekt etkileri nedeniyle yaşamlarını yitirdiğine dikkat çekti.

Söz konusu araştırmada dünya ülkelerine ait geniş kapsamlı veriler irdelenirken, sıcaklıkların neden olduğu direkt ölümler ile kalp krizi gibi endirekt ölüm nedenleri de incelendi.
Teilen
2020-09/01-Sayı-597
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN