Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 597 - 10.09. - 01.10.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Münih’te GKB’den gösteri

Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesinden ayrılma girişimine karşı Münih Göçmen Kadınlar Birliği şehir merkezinde gösteri yaptı.

Tülin Çokdeğerli (Münih) 
Son dönemlerde artan kadın cinayetleri ve Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesinden ayrılma çabalarına karşı Münih Göçmen Kadınlar Birliği (GKB) değişik Kadın örgütlerinden kadınların ve dayanışma amaçlı gelen erkeklerinde katılımıyla bir eylem gerçekleştirildi. Yapılan konuşmalarda bir yandan kadına yönelik şiddet protesto edilirken diğer yandan da İstanbul Sözleşmesinin genel hatlarından bahsedildi. Sözleşmenin kadına yönelik şiddette caydırıcı yaptırımları olduğundan ve sözleşmenin Kadın erkek eşitliğini kabul etmeyen gerici ve muhafazekar kanadın bu engeli ortadan kaldırabilmek için var güçleriyle çabaladıklarından bahsedildi.

Bütün bu çabalara rağmen kadınların İstanbul Sözleşmesinin yok sayılmasına asla izin vermeyeceklerini dile getirdiler. Etkinliğin amacının hem kadın dayanışmasını yükseltmek hemde mücadeleyi bir adım ileriye taşımak olduğundan bahsedildikten sonra bu etkinliğin Münihte yapılan ilk etkinlik olduğu ve daha büyük katılımlı başka etkinlikler hazırlamanın kaçınılmaz olduğu konuşuldu. Karls Meydanında yapılan etkinlikte koronadan kaynaklı tedbirler alınırken, çevreden kadınların ve çok sayıda erkelerin de destek sunduğu gözden kaçmadı.

Konuşmalarda sık sık taleplerde dile getirildi. Talepler arasında öne çıkanlar şunlar oldu: “İstanbul Sözleşmesi Yaşatır”, “Haklarımızdan da Hayatlarımızdan da Vazgeçmeyeceğiz”, “Dayanışma yaşatır” ve “Gücümüz birlikteliğimizdir!”
Teilen
2020-09/01-Sayı-597
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN