Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 597 - 10.09. - 01.10.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Temizliği ve dezenfekte için kolları sıvadı

Saarland Eyaleti Völklingen şehrinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Selimiye Camii gençlik kolu, cami temizliği ve dezenfekte için kolları sıvadı.

Merhaba (Völklingen) 
Resim galerisi için tıklayın
Selimiye Camii gençlik kolu üyeleri, okulların açılmasıyla birlikte cami ve çevresini temizledi, ayrıca cami yanındaki otobüs durağını da dezenfekte etti. Gençler, caminin minberinden, vaaz kürsüsü ve mihrabı başta olmak üzere her alanı elden geçirildi.

Caminin temizliğini gönüllü olarak üstlendiklerini belirten gençlik kolu başkanı Sibel Kaynar, „Müslüman olarak ibadet ettiğimiz bu camimizi temizlemek istedik. Bir sorumluluk çerçevesinde böyle bir faaliyeti gerçekleştirdik. Ayrıca camimizin hemen yanındaki otobüs durağını da temizleyerek dezenfekte ettik. Kullandığımız yeri temiz tutmak adına yaptığımız çalışmadan dolayı emeği geçen gönüllü arkadaşlarıma teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Gençlerin gönüllü olarak güzel bir etkinlik yaptığını söyleyen Völklingen DİTİB Selimiye Camii dernek başkanı Kamuran Başpınar, caminin temizliğini yapan tüm gençlere teşekkür etti. Başpınar, „Camiler sadece ibadethane değil, aynı zamanda sosyal hayatın içerisinde yer alan eğitim, kültür ve diğer alanlarla hayatın canlı bir şekilde yaşandığı merkezlerdir. Gençlerin fahri çalışmasıyla, güzel bir dayanışma ve toplumsal sorumluluk örneği sergilenmiştir" dedi.

Başpınar, ayrıca pandemi sürecinin ilk başladığı dönemde camilerinin gönüllü olarak maske dikip, Völklingen’deki yardım ve hayır kuruluşlarına dağıttığını, bunun Saarland Çevre Bakanlığı tarafından takdirle karşıladığını ve örnek bir çalışma olarak değerlendirildiğini hatırlattı.
Teilen
2020-09/01-Sayı-597
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN