Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 598 - 01.10. - 05.11.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Almanya’da Hanau ve Moria eylemleri

Almanya’nın çeşitli kentlerinde bir araya gelen çok sayıda kişi Hanau katliamında yaşamını yitirenleri andı...

Merhaba Haber Merkezi 
Almanya’nın Hessen eyaletine bağlı Hanau kentinde, 19 Şubat’ta iki nargile bara yapılan ırkçı saldırada Ferhat Unvar, Gökhan Gültekin, Fatih Saraçoğlu, Sedat Gürbüz ile Hamza Kurtovi (Bosnalı), Mercedes Kierpacz (Polonyalı), Kaloyan Velkov (Bulgar), Vili Viorel Pun (Romanyalı), Said Nasser El Hashemi (Afganistanlı) katledildi.

Katliamın 7. ayında Almanya’nın birçok kentinde anma etkinlikleri düzenlendi. Migrantifa, AvEG-Kon’a bağlı Almanya Göçmen İşçiler Federasyonu (AGİF) ve Young Struggle’ın çağrıları ile gerçekleşen eylemlerde ayrıca Yunanistan Moria kampında çıkan yangın ve sokakta yaşam mücadelesi veren binlerce göçmenin biran önce güvenceye alınması talebi ön plana çıktı.

KÖLN
Köln kentinde AGİF, YS ve ZORA’ın çağrısı ile onlarca kişi bir araya geldi. Hanau katliamında, Solingen’de, Amerika ve Kürdistan’da ırkçılık sonucu katledinlerin isimlerinin okunduğu ve saygı duruşu ile başlayan mitingde Moria kampı için de dayanışma çağrıları yapıldı.

STUTTGART
Migrantifa Stuttgart ve AGİF’ın çağrısı ile bir araya gelen kitle Hanau için adalet istedi. Mitingde ayrıca AGİF adına yapılan konuşmada Moria’daki göçmenlerin biran önce güvenli bölgelere alınarak yaşam koşullarının iyileştirilmesi gerektiği aktarıldı. Eylemden sonra Moria’daki göçmenler için bağış toplandı.

ULM
Ulm’de AGİF’ın çağrısı ile kent merkezine açılan çadır yoğun ilgi gördü. “Faşizme geçit yok” dövizlerinin taşındığı çadır eyleminde bildiriler dağıtıldı.

DUİSBURG
Duisburg’ta Migrantifa’nın çağrısı ile kitlesel bir miting düzenlendi. AGİF ve YS üyelerinin de kitlesel katıldığı mitingde daha önce Moria kampında kalmış bir İranlı göçmen yaşadığı olumsuz tecrübeleri aktardı. Miting sloganlarla ve tiyatral bir gösteri ile son buldu.
Teilen
2020-10/01-Sayı-598
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN