Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 598 - 01.10. - 05.11.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Avusturya’da hükümete korona davası: ‘Tüm Avrupa’ya yaydınız’

Avusturya hükümetine, korona salgınında yeterli önlem almadığı gerekçesiyle dava açıldı.

Merhaba Haber Merkezi 
Tüketici Koruma Birliği, virüsün bir kayak merkezinden Avrupa’ya yayılması konusunda geç harekete geçildiğini ve 47 ülkede en az 6 bin 170 kişinin bu nedenle virüs kaptığını savundu.

Avusturya’da bir tüketici hakları kurumu, şubat ve mart aylarında bir kayak merkezinde yeterli önlem almayarak korona virüsünün Avrupa çapına yayılmasına yol açtığı gerekçesiyle hükümete dava açtı. Avukatlar, ‘Alplerin Ibizası’ olarak bilinen kayak merkezi Ischgl’deki tedbirsizlik nedeniyle 6 bini aşkın kişiye virüs bulaştığını savunuyor.

Avusturya’nın en büyük kayak merkezi olan Ischgl’de patlak veren ilk vakaların sonucunda, yüzlerce Avusturyalı ve binlerce yabancı turist enfekte olmuştu. Turistler, virüsü kayak merkezinin kalabalık barlarından kaptıklarını söylemişti.

İZLANDA GÜNLER ÖNCEDEN UYARMIŞTI
Ischgl‘deki ilk vaka 7 Mart’ta tespit edilmiş olsa da, İzlanda hükümeti bu tarihten günler önce buradan dönen vatandaşlarının Covid-19 olduğunu açıklamıştı. Avusturya’daki ilk resmi vaka da, 7 Mart’tan 11 gün önce tespit edilmiş; ülkenin kamu sağlığı kurumu virüsün kayak merkezine ilk kez 5 Şubat’ta geldiğine inandıklarını açıklamıştı.

‘BAŞBAKAN KAOTİK BİR SÜRECE YOL AÇTI’
Avusturya hükümetine davayı açan Tüketici Koruma Birliği (VSV) de, yetkililerin salgın karşısında çok geç önlem aldığını, turizm sektörünün baskısına boyun eğdiklerini, Başbakan Sebastian Kurz’un kayak merkezinde ve çevresindeki vadide 13 Mart günü karantina ilan ettiğinde turistlerin çıkışına izin vererek ‘kaotik bir sürece yol açtığını’ savunuyor. VSV, 47 ülkeden en az 6 bin 170 kişinin bu kayak merkezinde bulunduğu ya da oraya giden kişilerle temas kurduğu için virüs kaptığını da belirtiyor. Uzmanlar, davanın Avrupa’da yakından izleneceğini belirtiyor.
Teilen
2020-10/01-Sayı-598
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN