Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 598 - 01.10. - 05.11.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Dünyanın en büyük kabak sergisi: Nereye baksan Kabak

Ludwigsburg’ta saray bahçesinde düzenlenen kabak sergisi...

Gül Güzel (Ludwigsburg) 
Resim galerisi için tıklayın
Bu günlerde, Barok sarayında dünyanın en büyük kabak sergisi ziyaretçilerini uğurluyor...

Kabak festivaline, çevre halkının yanısıra çeşitli şehir ve ülkelerden düzenlenen otobüs turlarıyla her gün ziyaretçiler Barok saray bahçesine geliyor.

Barok saray ve etrafındaki büyük bahçesiyle meşhur olan Ludwigsburg şehri, Korona epidemisi sürecine rağmen büyük bir ziyaretçi kitlesine ev sahipliği yapıyor. Ludwigsburg, Schorndorfer Strasse’deki saray bahçesinde düzenlenen kabak sergisi, 6 Aralık Pazar gününe kadar ve her gün saat 09:00 - 18:00 arası ziyaretçilerine açık.

Her şekil ve renkteki kabak türlerinin sergiye hazırlanma safhaları...

Dünyanın dört bir yanından gelen 800'den fazla kabak türü, Nisan ayı ortasında ana balkabağı yetiştiricisi olan Marbach Rielingshausen'deki Eisenmann meyve çiftliğinde küçük saksılara konuyor ve yaklaşık 3-4 hafta sonra Ludwigsburg bölgesinde açık havaya çıkarılıyor. Bundan sonra, bitkiler hasat edilmeden önce Eylül ayı başına kadar itina ve ustalıkla bakılıyor. Hasat sırasında, mahsulleri ilgili çeşit ve adlarına göre doğru bir şekilde düzenlemek için büyük özen gösteriliyor. Ardından Almanya'daki en büyük balkabağı sergisinde sunulacağı Ludwigsburg Barok sarayına doğru yola çıkarılıyor. Balkabağı çeşidi rekoru, 2019 yılındaki sergide 687 farklı balkabağına çıkarıldı. En ağır balkabağını kimin getireceği belirsiz. Bu sır, Alman ve Avrupa Kabak Tartı Şampiyonası'nda belli olacak. Geçen yılın rekoru olan 136 kilonun, 2020'de daha da fazla olup olmayacağını hepimiz şimdilik merak ediyoruz.

Dünyanın en büyük 21. Balkabağı Fuarı 6 Aralık 2020'ye kadar sürecek
İster klasik, ister rock veya hip-hop müzik, burada hepsi bir arada! Sarayın sergi alanında 450 binden fazla balkabağı ile dev müzik aletleri ve dünyaca ünlü yıldızlar şekillendirilmiş. Klasik müzik severler, 250. doğum gününü kutlayan büyük keman, kuyruklu piyano ve Beethoven'in büstüne hayran kalıyor. Rolling Stones ve Elvis Presley'in "logo dili" yalnızca rock hayranlarına ilham vermekle kalmıyor. Klasik bir gramofon, peri masalı bahçesinden yansıyan popüler müzik nidaları yanısıra, bir müzik kutusu ve pikaplardan, playback teknolojisinin nasıl geliştiği, kabakların sanatsal kurgusuyla şekillendirilerek, gösteriliyor.

Her zevke uygun kokulu balkabağı lezzetleri
Sergilenen kabak çeşitlerinin çeşitliliği inanılmaz çoklukta. Mesela, tuhaf dekoratif kabaklar, parlak oyma kabaklar veya su kabakları. İştah açan kokusuyla, balkabağı çorbası, balkabağı tava pilavı, balkabağı köftesi, balkabağı peyniri, balkabağı Bürgeri, spagetti kabak, balkabağı gofretleri veya taş fırından taze pişmiş kabak ekmeği gibi lezzetlerin tadını çıkarmak mümkün. Balkabağı standlarında kabak çekirdeği yağı, reçel, baharat veya balkabağından yapılan makarna gibi spesiyalitelerin yanı sıra seçkin İsviçre balkabağı spesiyaliteleri de ziyaretçilere sunulmakta.

Ludwigsburg Sarayı
Ludwigsburg ‘da buluna bugünkü konut sarayı, 1704 ile 1733 yılları arasında, Duke Eberhard Ludwig ve Württemberg yönetimi tarafından Barok tarzında inşa edilmiş. Hala Almanya'daki en büyük Barok saray komplekslerinden biri olma özelliğindedir.
Teilen
2020-10/01-Sayı-598
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN