Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 600 - 03.12. - 23.12.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Gerçekten “Demokrasi için Barış ve Özgürlük” mitingi mi?”

"Querdenken - Karşı düşünce 711", adlı ırkçı girişim, Korona için alınan korunma önlemlerinin...

Gül GÜZEL (Stuttgart / Bad Cannstatt) 
Resim galerisi için tıklayın
17 Ekim 2020 Cumartesi günü, "Querdenken - Karşı düşünce 711" ırkçı girişimi, Stuttgart’ın çeşitli semtlerinde binlerce eylemcinin katıldığı protesto yürüyüşleri düzenledi. Stuttgart’ın Bad Cannsttat beldesinde düzenlenen mitinge binlerce eylemci katıldı. Polis arabası rengindeki minibüsün ön ve yan taraflarına göstermelik olarak ’Peace / Barış’ ve ardından yine çekilen Kayığa ‘Barış KayığıI’ yazmaları dikkat çekti. Polisin bu minibüse tepkisi olacağını beklerken, kendilerinin de büyük bir memnuniyet belirtisiyle aynı görünümdeki kendi 2 minibüsüyle eylemi takip ettiklerini gözlemlemek hiç de şaşırtıcı gelmedi. O palisler ki, bilinen diğer eylemlerde eylemcileri tutup, yüzüstü yere yatırırken, ardından ellerine kelepçe takmak için dizleriyle boyun köklerine bastıklarında, durumu görüntülemek istediğimizde ellerimizdeki kameraları almaya veya bizleri tartaklayarak, görüntü almamıza mani olan polisler...

Bir kent sağcı ırkçı grubun hizmetine sunuldu
Tesadüfü bir şekilde gittiğim Bad Cannsttat kentinde, bütün hayat durmuş, sadece çalınan trampetlerin sesi eşliğinde binlerce insan bütün sokakları işgal etmişti. Tabii polis güvencesi altında. Aralarında Türkiyeli ırkçıların AfD ve PEGİDA örgütlerinde olduğu gibi yer almaları da oldukça malum bir durumdu. Sırtlarına astıkları Türk bayrağı ve ellerindeki dövizlerde ’’Warum haben wir in Deutschland nur einen einzigen Virologen?’’ (Neden Almanya’da tek bir virolog var) yazısı ile kim olduklarına dair soruya yer bırakmayacak durum olsa da, soruma sadece tek gülümseyerek, karşılık vermeleri de bir cevaptı.

Eylem boyunca yapılan müzik eşliğinde dans eden eylemcilere, kent sakinleri tarafından zaman zaman sözlü yapılan eleştiriler izlenirken, saatlerce kent merkezinde bütün trafiğin durmasına neden olan eylem boyunca, eylemciler polis güvencesi altında, ’Demokrasi için Barış, Özgürlük, Diktatörlüğe hayır!’ tek slogan ile maskesiz yürüdüler.

"Querdenken /Çapraz düşünme 711" girişimi hakkında:
Polisin bu kadar imtiyaz tanıdığı hatta yaptıkları eylemlerde sadece kendilerini korumak için eşlik ettiği ‘’Querdenken 711’ girişimciler kimdir?

Stuttgart'ta aktif olan girişimin şu anda Almanya’nın başka şehirlerinde de çeşitli şubeleri var ve Nisan 2020 tarihinden beri Korona pandemisini bahane ederek, gösteriler düzenliyor. Gösterilerin sebebi ise, koronadan dolayı önlem olarak alınan, maske takmanın ve insanların sosyal temas kısıtlamalarıyla, temel haklarına büyük ölçüde müdahale ediliyor olması olarak ima ediliyor.

‘’Querdenken / Karşı düşünce 711" girişimi Komplo ideologlarının çevresi ile örtüşen, Almanya çapında yerel şubelerle Stuttgart'ta kurulan bir girişim. Farklı sosyal ve politik gruplardan 40.000'e yakın insan, Berlin'deki büyük mitinglerde bir araya geldi. Girişimin eylemcileri şimdiye kadar aşırı sağcıların gösteri çağrısı yapmalarını ve yanlarında Reich bayrakları getirmelerini engellemek yerine bunları memnuniyetle karşıladı. ‘Querdenken 711’ girişimi, yeni bir AfD ve PEGİDA’nın bir araya gelip, daha güçlü ırkçı bir örgütlenmesi mi sorusu ve tespiti de çoğu devrimci çevrelerin ortak düşüncesi...
Teilen
2020-11/01-Sayı-599
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN