Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 599 - 05.11. - 03.12.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Bu kez de Köln'de polis şiddeti

Almanya'da yaşanan polis şiddetlerine bir yenisi eklendi. İhbar üzerine Köln'de...

Merhaba Haber Merkezi 
Resim galerisi için tıklayın
Avrupa'da yaşanan polis şiddeti dinmek istiyor. Köln'nün Mülheim semtinde ihbar üzerine iş adamı Ali Aker isimli insanına ait Türk şirketine gelen katı atık arıtma tesisine ihbar üzerine gelen polis memurları, işyeri sahibinin oğlu Yüksel Aker'i hastahanelik etti.

Olay geçtiğimiz günlerde yaşandı. Görgü tanıklıklarının ifadelerine göre katık işleme tesisinde iş veren temsilcisi Yüksel Aker ile iş yerinde çalışan bir kamyon şöförü arasında ardebe yaşandı. Şöför iş yerini terk etmesinin ardın polise ihbarda bulundu. Görgü tanıklarının ifadelerine göre İşletmeye dört polis aracı ile gelen Alman polisi iş insanı Yüksel Aker'i ellerini kelepçeleyerek işçilerinin önünde önce yere yatırdı, sonra diz çöktürdü. Altı bin metrekarelik işletmede arama yaptıkları süre içerisinde iş yeri sahibi Yüksel Aker'i kelepçeli olarak yerde tutan polis daha sonra Aker'i işletmenin idari bölümüne götürerek, Aker'in itirazı üzerine kelepçelerini çıkartarak ifadesini almaya başladı. İfade işleminin bitmesinin ardından polisler arasında yaşanan kaosun ardından, polis uygulaması benzeri az bulunan bir şiddet olayına dönüştü.

Kayıt cihazımızı çaldılar
İşlerini bitiren polis memurları Yüksel Aker'den araba anahtarını, telefonlarını ve işyerinin kamera kayıtlarını beraberinde götürmek istedi. Polis memurlarına "Özel telefonumu veririm. İşetme telefonu şahsi malım değil, müşteriler ile temasımız kopar" diyerek firma telefonunu vermek istemedi. Bunu üzerine önce işletmenin kamera kayıt sistemini devredışı bırakan 6 polis memuru birbirleri ile işaretleşerek sistematik bir işkenceyi devreye koydu. Bir anda eldiven takarak işletme sahibi Yüksel Aker'i tekme ve yumruklarla yere deviren polisler iş yerinde bulunan işçilerin tepkileri ile karşılaştı. İşçilerinin gözleri önünde polis şiddetine hedef olan Yüksel Aker yaşadıklarını şöyle dile getirdi "Polisler geldiklerinde adeta panik halindeydi. Her kafadan bir ses çıkıyordu. Başlangıçta aramızda sözlü bir tartışma yaşanmadı. Ellerimi kelepçeleyip çamurun içine yatırmalarına bile itiraz etmedim. Gelenler karakol polisiydi. İşletmede arama yapma ve telefonlarıma el koyma yetkisi yoktu. Buna rağmen işletmeyi boşaltmamızı ve mühürleyeceklerini söylediler. Telefonlarımıza el koyup kamera kayıt cihazımızı sökerek beraberlerinde götürdüler. Dikkat çeken beni kamera kayıt cihazını durduktan sonra dövmeleri oldu. Yaptıklarını polis değil ancak kanun kaçakları yapar" sözleri ile yaşadıklarını ifade etti.

Köln'de yaşanan polis şiddetini Aker ailesi Köln Belediyesi nezdinde girişimler başlatarak Köln Emniyetinde görevli polisler aleyhinde savcılık nezdinde suç duyurusunda bulundu. Yüksel Aker hastaneye giderek polis şiddetini belgeledi.
Teilen
2020-11/01-Sayı-599
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN