Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 600 - 03.12. - 23.12.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

MLPD‘den Sonbahar Eylemleri ve Enternasyonal İttifak çağrısı

MLPD Almanya çapında Berlin, Düsseldorf, Stuttgart ve diğer şehirlerde...

İsmail DOĞRUER (Stuttgart) 
Resim galerisi için tıklayın
Stuttgart 10 Ekim Cumartesi 12.00'den 18.00‘e kadar süren düzenlenen bölgesel sonbahar yürüyüş ve mitingine coşkulu bir kitle katıldı. Baden-Württemberg eyaletindeki çeşitli kent ve ilçelerden gelen katılımcılar dışında ATİK, ADHK ve Kaşmir-Alman Konseyi Derneği üyelerinin de katıldığı toplamda yüzlerce kişi Wilhelmplatz’da bir araya geldi.

MLPD pankartları, çeşitli kentlerin Montags Demo inisiyatifleri, Mercedes ve başka işyerlerinden işçi sendika ve sendika işyeri temsilcilikleri pankart ve flamaları, MLPD Gençlik örgütü Rebell ve Çocuk yapılanması RotFuchs, Kadın yapılanması Courage ve Solidaritat International pankart ve flamaları ile rengarenk bir görünüm oluştu. InterBündnis de etkinlikte aktif yer aldı.

Eylemin amacına yönelik çeşitli konuşmacılar temel hak ve özgürlükler, Göçmenler ve sığınmacılara yönelik ayrımcı, ırkçı bürokratik engeller ve faşist ırkçı parti ve grupların krizi ve koronayı bahane ederek toplumsal endişe ve kaygıları manipüle etme çabalarına karşı dayanışmanın güçlendirilmesi. Korona günlerinde sistemin sömürü politikaları ve sağlık noktasında işçi sınıfına karşı hak ihlalleri ile birlikte işten çıkarma saldırıları, Polis yasası ile hedeflenen muhalefetin etkisini sıfırlama ve krizden doğacak sosyal patlamaların devrimci önderliklerden yoksunlaştırılması, eşit işe eşit ücret ve çalışma saatlerinin düşürülmesinde ücret kayıpları ile tam ücret talebi noktasında ki hak arayışları için sesin yükseltilmesi ve örgütlenmelerin güçlendirilmesi safların sıklaştırılması zemininde konuşmalar yapıldı.

Kaşmir üzerinde tarihsel ve güncel emperyalist politikalar ve Pakistan gericiliğinin işgalci sömürgeci uygulamalarına karşı direniş ve talepleri üzerinden iki konuşmacının Kaşmir Alman Konseyi Derneği adına yaptığı konuşmalar gerçekleşti.

Montags Demo’ların (Pazartesi eylemleri) en az 8 yıl süren süreçleri kazanımları ve kararlılıkla yürütülen eylemlerin perspektifleri üzerine yapılan konuşmalardan sonra kitle yürüyüşe geçti ve Schlosplatz’a kadar yapılan yürüyüşten sonra eski Saray’ın arkasındaki meydanda son buldu. Burada da konuşmalar ve müzik eşliğinde devrimci marşlar ve halk şarkıları söylendi. Eylem oldukça disiplinli ve katılımcıların coşkulu kararlı katkılarıyla dolu dolu bir içerikle tamamlandı.
Teilen
2020-11/01-Sayı-599
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN