Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 599 - 05.11. - 03.12.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Sürgünler Meclisi Yürütme Kurulu toplandı

ASM (Avrupa Sürgünler Meclisi) Yürütme Kurulu Almanya’nın Nürnberg kentinde toplandı.

Merhaba (Nürnberg) 
Seçildiğinden bu yana 5. toplantısı gerçekleşen ASM YK bir eksik üye ile toplandı. Korona pandemisi süreci nedeniyle 4. Toplantısında aldığı kararların önemli bir kısmını pratik olarak hayata geçiremeyen ASM- YK, fiziken bir araya gelerek 5. Toplantısını gerçekleştirdi.

Devletlerin baskıcı politikaları, yoğun tutuklama operasyonları ve coğrafyasında askeri saldırganlığı neticesinde artan Sürgünlüğün ve Göçlerin artarak devam ettiği bir konjuktürde toplanan ASM YK’sı, Türkiye ve Orta Doğu coğrafyasından Avrupa`ya göç etmek zorunda bırakılan, Sürgüne zorlanan geniş yığınların sesi olabilmek ve hak ihlallerine mahruz kalan dışlanan, horlanan, Mülteci ve Sürgünlerle olanakları ölçüsünde dayanışmak, Siyasi çalışmaları nedeniyle Avrupa ülkelerinde gerici baskı yasalarıyla baskı, tutuklamalar yaşayan politik sürgünlerle dayanışma içinde olmak ve interpol üzerinden sürdürülen baskıcı politikalara karşı mücadele etmeye devam ederek, kalıcı bir odak olmak gerektiği fikrinde ortaklaşarak kısa ve uzun vadeli bir çalışma planı oluşturulması gerektiği fikrinde birleşti.

Toplantıda gündemleştirerek kararlar alındı ve önümüzdeki süreçte bazı çalışmalar planlanlandı.

ASM Kongresinin 2 yılda bir yapılması kararı gereği Aralık 2020 tarihinde planlanan ASM Kongresinin ASM üylerine de danışılarak önümüzdeki yıla ertelenmesi, Salgın sürecinin sona ermesi ardından geniş katılımlı bir ASM Kongresinin organize edilmesi uygun bulunarak prensib kararı alındı.

SÜRGÜN Dergisi 2. Sayısının aralık ayında çıkartılması ve koşullar elverdiğince dağıtımın yapılması. SÜRGÜN Dergisinin içeriğinde yer alacak konu ve yazıların dağılımı yapılarak, süreçle de alakalı olarak SÜRGÜN Dergisinin 500 adet basılması kararlaştırıldı.

Medya alanında TV’lerde SÜRGÜNLÜK konulu programlar yapılması kararlaştırılarak; Aralık 2020 Dünya İnsan Hakları günü çerçevesinde, ASM, İHD, TÜDAY ve Barış Akademisyenleri Derneği temsilcilerinin davet edilerek “Avrupa`da Sürgünlük ve Sorunları” konulu bir canlı TV yayını yapılması planlanmıştır.

Avrupa`daki demokratik platformlarla ve eylem birlikleriyle çalışma programına ve hedeflerine denk düşecek şekilde ilişkilenilmesi, yer alınması ve desteklenmesi kararlaştırıldı.

ASM web sitesi, facebook, twitter gibi sosyal medya olanaklarının daha etkin kullanılmasına yönelik planlamalar yapılmıştır.

ASM (Rat der ExilantInnen in Europa e.V) olarak dernekler masasına kayıtlı olması nedeniyle kamu yararına çalışan ve projeler üreten bir yapıda olmasından kaynaklı maliyeye vergi muafiyeti için başvurulmasına karar verildi.

Korona sürecinin belirsizliği ve muhtemel süresi dikkate alınarak; Önümüzdeki süreçte, ASM üyelerinin de katılımının planlandığı Tele-Konferanslar yapılması yönünde hazırlıklar yapılması kararlaştırıldı.

Sıcak ve samimi bir ortamda ASM YK toplantısına ev sahipliği yapan, Sevinç ve Metin Ayçiçek`e teşekür edilerek, verimli geçen toplantının ve alınan bazı kararların kamuoyuna duyurulması kararlaştırılarak toplantı sonlandırıldı.
Teilen
2020-11/01-Sayı-599
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN