Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 600 - 03.12. - 23.12.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Kadınlardan, kadınlara cesaret verme kampanyası

İstanbul Sözleşmesi kapsamında, Ludwigsburg’da kadına şiddete karşı başlatılan kampanya...

Gül Güzel (Ludwigsburg) 
Güney Almanya’nın Ludwigsburg şehrinde ‘Kadınlar – Kadınlar için’ derneğinin çalışmaları sonucu, 24 Eylül, 2020’den beri 2 otobüs şehir içi turuna ‘’Kadına şiddete hayır’’ yazısıyla çıkıyor. Bu kampanya çerçevesinde kadın derneği aktivistleri, kadınlara cesaret ve ihtiyaç duyduklarında kendilerine ulaşabilecekleri mesajını vermek istiyor.

Ludwigsburg’da, iki LVL Jäger şirket otobüsü artık kadına yönelik şiddet konusunda farkındalık yaratıyor. Parlak turuncu renkte büyük harflerle: Yardım iletişim verileriyle Şiddete hayır yazısıyla dolaşıyor.

Frauen für Frauen e.V.’nin Genel Müdürü Chris Scheuing-Bartelmess bu konuda yaptığı çağrıda, “Şiddete karşı yardıma ihtiyacı olan her kadın erkenden yardım almalı ve bizi aramalı. Corona epidemi sürecinde maalesef, ailelerde yakın birarada yaşama ve akut mali endişeler, aile içi şiddetin artması için bir üreme alanı oldu’’ diyor.

Judith Raupp ise, “Ludwigsburg’da, Frauen für Frauen e.V., şehrin eşit fırsatlar görevlisi olarak benim için çok önemli bir ortak çalışma,” diyor. “Kadınlar burada gerektiğinde barınma imkanı buluyorlar. İstisnai durumlarda güçleniyorlar ve profesyonel yardım onlara şiddetin olmadığı bir yaşamın yolunu görmelerini sunuyor. Mağdur edilen kadınların bu desteği alabilmesi aslında bir bütün olarak toplumun görevidir. Bu anlamda otobüs reklamcılığı, Ludwigsburg şehrinde başarılı işbirliğinin harika bir örneğidir. Şehirde otobüslerde “Şiddete hayır” şu anlama geliyor: Yardım arayanlar için bilgi ile ilgi gerekli, bunları görmemezlikten gelmeyin, bu hepimizi ilgilendiriyor demektir! ”diyor Raupp.

Dr. Katrin Lehmann, Paritätische Baden-Württemberg’de kadın ve kız danışmanı ise,”Corona krizi kadınların yardım bulmasını çok daha zor hale getirdi. Sığınak aramak için çok sayıda telefon görüşmesi, planlama ve kişisel hazırlık anlamına geliyor. Kadının eşi çoğu zaman işi olmadığı ve bu nedenle evde kalmasından dolayı bu durum paradoksal bir hal aldı: Şiddetten etkilenen insan sayısı yükseldi, kadın sığınma evleri ve danışma merkezlerine gelen sorular azaldı. Ancak şu anda hızlı bir şekilde artıyor. Devletin desteğiyle, kadın sığınma evleri ve kadın danışma merkezleri teknolojilerini çevrimiçi tavsiye sunacak şekilde yükseltmiş, daha erişilebilir olması için telefon saatlerini uzatmış ve halkla ilişkiler geliştirme çalışmalarını yoğunlaştırmıştır. Örnek olarak, bunu açıkça ortaya koyan bu iki otobüs kampanyası ve anlamı da: Biz sizin için buradayız! Tüm gücümüz ve özenimizle yanınızdayız ”diyor Dr. Lehmann.

Kadına şiddete hayır kampanyası, Sosyal işler ve Entegrasyon Bakanlığı Baden-Württemberg’in yanı sıra KWS Verkehrswerbung ve LVL Jäger gibi firmalar tarafından da destekleniyor.

Kampanyanın kapsamında yürütüldüğü İstanbul Sözleşmesine dair:

İstanbul Sözleşmesi, Almanya’da Şubat 2018’den beri yürürlükte. Bu sözleşme, Kadına Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi, bunlarla Mücadeleye için Avrupa Konseyi Sözleşmesinin hükümetin tüm kademelerinde uygulanması gerektiği anlamına gelir. Koruma ve yardımın teşvik edilmesi ve finanse edilmesi, şiddeti uygulayanın kovuşturulması ve cezalandırılması ve halkın bilinçlendirilmesi ile ilgilidir”diyor Judith Raupp.

Frauen für Frauen e.V. derneğine dair:

Ludwigsburg Frauen für Frauen e.V. derneği şiddete karşı yardıma ihtiyacı olan kadınları yardım almaya ve kendilerini bu konuda bilgilendirmeye teşvik eden bir kurum. Frauen für Frauen e.V. derneği, Ludwigsburg’da yaptığı çalışmalarla, aile içi ve cinsel şiddet, yeme bozuklukları ve bir polis operasyonu sonrası kadın sığınağı arama ve bu konularda uzman danışmanlık yapıyor. Aynı şekilde merkezi projeleri çerçevesinde çocuklar için de faaliyet gösteriyor.

Corona salgın zamanında da, kadına yönelik -Şiddete karşı koruma-

Not: Frauen für Frauen e.V. aktivistleri, yaptıkları sosyal çalışmalarından dolayı, kendi fotoğraflarının otobüs kampanyası eyleminde gizli tutulmasını güvenlikleri için önemli buluyorlar.
Teilen
2020-11/01-Sayı-599
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN