Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 600 - 03.12. - 23.12.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Erol Ceylan’ı korona durduramadı

Merhaba (Berlin) 
Resim galerisi için tıklayın
Berlin’de ringe çıkması beklenen boksörlerimizden Volkan Gökçek, Ali Eren Demirezen ve Türk boks kulübü EC BOXİNG’in boksörü Viktor Faust’un karşılaşmaları yeni korona tedbirleri nedeniyle iptal edildi. Bunun üzerine geçtiğimiz aylarda dünyanın en iyi promotörü ödülünü alan Erol Ceylan, olaya el koyarak müsabakaların kendi boks kulübünde gerçekleştirmek için kolları sıvadı.

Daha öncesinde Avrupa Şampiyonluğu için ringe çıkması beklenen ağır sıklet boksörümüz Ali Eren Demirezen’in rakibinin sparring dövüşleri sırasında burnunu kırması nedeniyle karşılaşması iptal edilmişti, ülkemizin profesyonel bokstaki yeni starı Volkan Gökçek ve Viktor Faust ringe çıkacaktı.

Erol Ceylan; ‘Sporcularımızın erimesini istemiyorum’
Dünyanın dev boks kulüpleri arasında yer alan Türk kulübü EC BOXİNG yönetim kurulu başkanı Erol Ceylan, bir yılı aşkın bir süredir boks sporunun büyük sıkıntılar yaşadığını belirterek, ‘Hükümetler yasak kararı alıyorlar ancak çözüm önerileri sunmuyorlar. Salon sporlarının da yaşaması gerekiyor. İnsanların depresyon ve karamsarlıktan kurtulması, geleceğe umut içinde bakabilmesi için kendilerini mutlu edecek etkinliklerde bulunması gerekiyor, üzerlerindeki stresi atması gerekiyor. Salon sporları, tiyatrolar, opera ve buna benzer etkinlikler insanların üzerlerindeki sıkıntıları atması ve kafalarını dağıtabilmesi için en iyi yollardan birisidir. Bunları yasaklamak çözüm değildir. Düşünmemiz gereken: (koronaya rağmen bu etkinlikleri nasıl devam ettirebiliriz?) Biz de EC BOXİNG yönetim kurulu olarak bunun üzerine kafa yorduk ve tamamıyla korona kurallarına uygun olarak kendi boks salonumuzda bu maçları organize ettik. Seyircisiz olarak gerçekleşecek olan bu karşılaşmalar sırasında hem sporcularımız kendilerini geliştirmeye devam edecek ve hem de dünya sıralamışındaki yerlerini yukarıya taşıyacaklar’ dedi.

Ceylan, ‘Volkan’a güvenim tam’
Dört kez üst üste Almanya’nın en iyi promotörü ödülünün sahibi olan Erol Ceylan sporcusuna güveninin tam olduğunu belirterek, ‘Volkan geçtiğimiz günlerde Ukrayna’nın yenilgisiz boksörü Ruslan Belinski’ye hem ilk yenilgisini ve hem de ilk nakavtını yaşatarak dünya boksunun dikkatlerini üzerine çekti. Bugüne kadar çıktığı tüm karşılaşmaları nakavt ile kazanan yenilgisiz boksörümüz Volkan Gökçek’i dünya şampiyonluğu için hazırlıyoruz. Maalesef pandeminin büyük zarar verdiği boks sporunda, büyük zorluklar yaşadığımız ve maç eksiklerimizi tamamlayamadığımız için Volkan’ı hızlı bir şekilde dünya şampiyonluğuna çıkaramıyoruz. Ayrıca yeni ağır sıklet boksörümüz Viktor Faust’ta aynı gece ringe çıkacak. İki metre ve 108 kilo ağırlığındaki boksörümüzün gelecekte dünya starlarını birer birer devirmesini bekliyoruz. Her iki sporcumuza olan güvenimiz de tamdır ve gelecekte dünyanın zirvesinde isimlerinden söz ettireceğini düşünüyoruz’ dedi.

Bülent Başer; ‘Hafif antrenmanlara geçtik’
Merkezi Hamburg’da bulunan EC BOXİNG spor kulübü baş antrenörü Bülent Başer, ağır antrenmanların sonuna geldiklerini bildirerek, ‘Maalesef pandemi dolayısıyla uzun vadeli planlar yapamıyoruz. Ancak her şeye rağmen mücadele etmeye devam ediyoruz çünkü biz boksörüz ve mücadele etmek bizim hayat tarzımızdır. Sparring dövüşlerimizi kazasız belasız bitirdik ve hafif antrenmanlarla maçı beklemeye koyulduk. Her iki sporcum da bomba gibi ve maçlara en iyi şekilde hazır durumdalar. Adım adım dünyanın zirvesine doğru ilerliyoruz. Aslında bu yıl için ülkemizde dört boks organizasyonu planlamıştık ancak maalesef bu pandemi dolayısıyla gerçekleştiremiyoruz. Fakat bu zorlu korona dönemi bittikten sonra ülkemize çıkartma yaparak boks dalında dünya devleri arasına sokacağız’ şeklinde konuştu’ dedi.

Vedat Alyaz, ‘Dünyanın dört bir yanında organizasyonlar yaptık’
Geçtiğimiz günlerde kuruluşunun onuncu yılını kutlayan EC BOXİNG spor kulübü basın danışmanı Vedat Alyaz, on yıl içerisinde, başta Almanya olmak üzere, Amerika, İngiltere, Türkiye, isveç, Romanya ve dünyanın dört bir yanında 54 ayrı dev boks organizasyonuna imza attıklarını vurgulayarak, ‘Şu an için dünyanın en çok ağır sıklet boksörünü bünyesinde bulunduran kulübüz. Geçtiğimiz yıl İstanbul, Levent’te büromuzu açarak ülkemizde faaliyetlerimize start verdik. Kulüp başkanımız Erol Ceylan’ın hedefi; tüm dünyadan edindiğimiz bilgi ve tecrübeleri ülkemize getirmek. Ayrıca kamp çalışmalarımızı da ülkemizde yapmaktır. Dünya starı boksörleri ülkemize getirerek hem ülkemizin tanıtımını yapıyoruz ve hem de kazanmasına yardımcı olarak boks sporunun ülkemizde ilerlemesini sağlıyoruz.
Teilen
2020-11/01-Sayı-599
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN