AEV Yabancı Veliler Derneğinde tavla turnuvası düzenlendi

Aynur ÜNAL (Münih)

Münih’in 38 senelik köklü derneklerinden olan AEV München e.V. ( Münih Yabancı Veliler Derneği) Prinzregentenstr. 120’de tavla turnuvası düzenlendi

Münih Prinzregentenstr. 120’de bulunan AEV Yabancı Veliler Derneği  e.V. 35 seneyi aşkın bir zamandır her yıl Tavla Turnuvası düzenlenen Tavla Turnuvasına bu seneki katılımcılar arasında Münih’in tanınan saygın isimlerinden Esin Tekige (Arı dergisi sahibi), Gonca Onal (Eğitim uzmanı), Deniz İzgi ( AEV denetim), Nüket Taşkın (Ses Sanatçısı), Nurhan Ünal, Yüksel Ekici ( AEV Başkan), Diclehan Ünal ( AEV Yönetim), Tamer Bekmezci ( Allegro Koro Şefi) Erdoğan Talat ( Münih Küpeliler Derneği Başkanı), Süleyman Aydın ( Münih Trabzon ve Karadeniz Derneği Başkanı), Salim Korkmaz ( Emekli Öğretmen), Tuncer Yapıcı, Burhan Yıldırım ( Tokatlılar Münih Kültür Derneği) vardı. 

7 saat süren heyecanlı  bir mücadeleden sonra üçüncü Tuncer Yapıcı, ikinci Erdoğan Talat ve birinci Burhan Yıldırım oldular. Kupaları AEV Dernek Başkanı Yüksel Ekici ve AEV Yönetiminden  Diclehan Ünal takdim ettiler.  AEV Münih Derneğinin etkinliklerini www.aev-muenchen.de takip edebilirsiniz.