AGİF Kongresinde buluşalım


AvEG-Kon’a bağlı Almanya Göçmen İşçiler Federasyonu (AGİF). 27. Kongresini, 26 Eylül Pazar günü, saat 10.00’da Köln’de yapıyor.

Merhaba Haber Merkezi

Kongre adresi: Berliner Str. 77 / 51063 Köln, Bürgerhaus MÜTZE


AGİF tarafından yapılan davet:

30’uncu yılımızda ırkçılığa ve hak gasplarına karşı mücadelede ısrar…

1991 yılında kurulan Almanya Göçmen İşçiler Federasyonu (AGİF), 27. Kongresiyle mücadelede daha güçlü yer almaya hazırlanıyor. Kuruluşundan beri antifaşist, antiemperyalist mücadelede yer alan AGİF, hak gasplarına, eşitsizliğe, ırkçılığa ve faşist harekete karşı mücadelenin istikrarlı yürütücüsü olma çabasını sürdürmüştür. Solingen, Hoyersverda, Mölln saldırılarında gösterilen devrimci mücadele pratiği Hanau katliamı sonrasında devamını bulmuştur.
Emek cephesinde göçmen ve yerli işçilerin eşit hakları için mücadele veren federasyonumuz, göçmenlerin eşit sosyal, siyasal ve örgütsel mücadelesinin daimi sözcüsü ve savunucusu olmuştur.
AGİF, kendi örgütsel faaliyetlerinin yanı sıra, birleşik mücadeleyi önemseyen bir güç olarak daima antifaşist ve antiemperyalist güçlerin birleşik mücadelesini geliştirme perspektifi ve pratiğiyle hareket etmektedir.
Geride bıraktığımız mücadele dönemi faaliyetlerimizi değerlendireceğimiz, eksikliklerimizi bilince çıkararak daha güçlü ve iddialı bir mücadele dönemine adım atacağımız 27. Kongremize tüm delegelerimiz, üyelerimiz ve dost kurum ve kişiler davetlidir.
26 Eylül 2021 tarihlerinde yapacağımız kongremizde buluşmak dileğiyle.
Kongre tarihi ve yeri: 26 Eylül 2021
Başlangıç: Saat 10.00
Adres: Bürgerhaus MÜTZE / Berliner Str. 77 / 51063 Köln
Gündemler:

  1. Açılış ve divan seçimi
  2. Dost kurumların mesajları
  3. Siyasal durum ve faaliyet raporunun sunumu ve tartışılması
  4. Mali rapor
  5. Gelecek dönem perspektifleri üzerine tartışma ve kararlar
  6. Yönetim kurulu seçimi
  7. Denetim kurulu seçimi

AGİF 26. Dönem Yönetim Kurulu