AJK Genel Kurulunu topladı

Almanya’nın Ulm ve Neu-Ulm kentlerinde 33 yıldır göçmen emekçilerin eşit sosyal siyasal haklar mücadelesi yürüten AJK e.V. (İşçi Gençlik Kültür Derneği) , dernek genel kurulunu üyelerinin ve dostlarının katılımıyla topladı. 

Merhaba Haber Merkezi

Savaşa, Yoksullaşmaya ve Irkçılığa karşı mücadeleye ve örgütlenmeye kongre çağrısı ile toplanan, Almanya Göçmen İşçiler Federasyonu (AGİF) bünyesinde faaliyet yürüten AJK’nın genel kurulu “ölümsüzleşen dernek onur üyeleri” şahsında yapılan saygı duruşuyla devam etti. Üye salt çoğunluğunun sağlanmasının ardından divan seçimi ve üye yoklaması gündemleri ile devam eden etkinlik, çalışma raporunun sunumu ve tartışılması ile devam etti. Dernek eş genel başkanları tarafından sunulan geçmiş dönem çalışma raporu okunduktan sonra tartışmalar ve öneriler ile devam etti.

Mali rapor sunumu ve aklanması sonrası. Yeni dönem yönetim kurulu seçimlerine gidildi. kadın kotası gözetilen seçimde 7 kişilik yönetim kurulu üyesi oy birliğiyle seçilerek, görevi devraldılar.

Federasyon kongresine katılacak delegelerin belirlenmesinden sonra, dost kurumlardan, Tohum Kültür Merkezi ve yurtsever taraftarların kongreye katılarak sundukları mesajla, ortak mücadelenin önemine vurgu yapan konuşmalarıyla devam etti

Öneri ve temenniler bölümünde birçok konuda önerilerde bulunan üyeler ve katılımcıların söz almasıyla kongre sona erdi.