AJK’da yeni dönemin çalışmaları planlandı

Almanya Göçmen İşçiler Federasyonu (AGİF) bünyesinde Ulm, Neu-Ulm ve çevresinde faaliyet yürüten AJK e.V. (İşçi Gençlik Kültür Derneği)’nde kongre sonrası toplanan yeni yönetim kurulu 3 aylık faaliyet planı çıkardı.

Merhaba (Neu-Ulm)

Kongre değerlendirmesi yapan, yeni yönetimin kongre öncesi ve gününün örgütlemesinin eksikleri, genel üyelerin katılımın yetersizliği eleştirilirken buna rağmen kongrenin örgütlenmesi, yeni seçilen yönetim kurulu, dost kurumların ve misafirlerin katılımı kongre anına yansıyan olumlu anlardı diye değerlendiren yönetim kurulu, kendi arasında görev bölüşümüne gitti. Yeni yönetim görev paylaşımında, Salih M. ve Gülay Ö.  eşbaşkanlar olarak belirledi.

Yeni yönetim tarafından faaliyetlerle ilgili yapılan açıklama şöyle:

“Bir sonraki kongreye kadar üyelik kampanyası başlatacak olan yönetim kurulu çevremizde üye olmayan tüm mücadele dostlarını derneğimiz AJK e.V. üye olmaya çağırdı. Kampanya broşürleri, Almanca ve Türkçe olarak hazırlanacak

Yönetim kurulu, yasadığımız ülkede savaşa, ırkçılığa ve yoksulluğa karşı nisan ayından başlayacak, politik bir kampanya yürütme kararı aldı. Nisan ayında başlayacak mayıs sonuna kadar devam edecek kampanya, sokak standları, bildiri dağıtımları, panel şeklinde yapılacak aktivitelerle sürdürülecek, bunun için, 5 bin adet broşür, 100 adet afis ve 2 pankart yapma kararı aldı.

Frankfurt`a yapılacak 100 yılında Lenin Sempozyumu, 8 mart kadın grevi mitingi, 9 mart Kadın grevi şenliği, Newroz yürüyüş ve mitingi , 18 mart politik tutsaklarla dayanışma gününde söyleşi, Türkiye’de yerel secimler siyasal durum  söyleşisi, konulu siyasal etkinlikler düzenleyecek olan dernek her ayın ilk pazar günü, geleneksel  Pazar kahvaltıları ile birlikte pazar günleri  kollektif nöbet tutmanın  devam ettirilmesi kararı alındı. Çevremizde gönüllü nöbet ve kahvaltı düzenleyecekler ile diyalog kurularak görev alma bilincinin yükseltilmesi kararlarını aldı..

Ölümsüzleşen Dernek onur üyelerinin resimlerinin en hızlı bir şekilde düzenlenmesi görevini somut belirleyen yeni yönetim kurulu,  Kurum olarak asgari 3 aylık faaliyet planın yapılıp ve çağrısının çıkarılması kararı alındı.”