AKM’de başkan adaylarının tanıtımı gerçekleştirildi

Ulm’da Belediye Başkanlığı Seçimi 3 Aralık’ta gerçekleştirilecek. AKM Ulm’da Türkiyelilere yönelik tanıtım toplantısı düzenlendi.

Merhaba (Ulm)

Ulm Belediye başkan adayları, Herrlinger Str. 83 adresinde bulunan Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi (AKM) Ulm’da düzenlenen tanıtım toplantısına katıldı. Belediye başkan adayları, Martin Ansbacher (SPD), Günter Czisch (CDU), Lena Schwelling’in (Bündnis90 / Die Grünen) katıldığı toplantının moderatörlüğünü Muharrem Keleş yaptı. Yoğun ilginin olduğu toplantı 3 saate yakın sürdü.

Etkinliğe, Şehir Meclisi Üyeleri Banu Cengiz Öner ve Haydar Süslü’nün yanı sıra Ulm Belediyesi Uluslararası Komisyon Üyeleri ile toplantıyı düzenleyen AKM, HDB, DİDF, Cultura e.V., Birumut ve DİTİB’in başkan ve çok sayıda üyeleri de katıldı. Genel olarak çok sayıda Türkiyelinin ilgi gösterdiği toplantının organizasyonu ve düzenlenmesinde başta Banu Cengiz Öner ve AKM Başkanı Kaan Yalçın’a özellikle teşekkür edildi.

AKM Ulm’da gerçekleşen söyleşide, adaylar 3 Aralık’ta yapılacak Belediye Başkanlığı için Türkiyelilerden oy istedi. Moderatörün sorularını yanıtlayan adaylar, neden kendisine oy verilmesi gerektiğini de sorulara verdikleri yanıtlarla açtılar. Adaylara, moderatör tarafından uyum, konut, ekonomi, sosyal politika, güvenlik ve daha bir çok alana yönelik sorular yöneltti.

Toplantının ikinci bölümünde dinleyiciler sorularını yönelttiler. Dinleyicilerden özellikle “belediye ve diğer kurumlarda çalışan göçmen oranı” ve “Irkçılık ve faşist parti AfD’nin yükselişi” üzerine iki soru dikkat çekti. Çok sayıda dinleyici soru sorarken, başkan adayları hepsine tek tek yanıt verdi.

Ulm’un görevdeki Belediye Başkanı Hristiyan Demokrat Günter Czisch ve diğer adaylar özellikle seçime gitmenin önemli olduğunun altını çizdiler.

Toplantı sonrası da, dinleyiciler başkan adaylarıyla birebir sohbet etme imkanı buldular.

Toplantıya çağrının yanı sıra, AKM, HDB, DİDF, Cultura e.V., Birumut ve DİTİB Ulm ortak imzalı afişler bastırarak ve el ilanlarıyla 3 Aralık’taki seçime oy vermeye çağırıyor.