Alevi gençler umut oldu

Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi (AKM) Ulm, Almanya Kemik İliği Bankası’na (DKMS) destek için Almanya Alevi Gençler Birliği (BDAJ) ile birlikte etkinlik düzenledi. -FOTO GALERİLİ-

Merhaba (Ulm)

“Umut vermek ve umut olmak istiyoruz” şiarıyla, Ulm ve Çevresi Alevi Kültür Merkezi e.V. derneğinin Kemik İliği Tiplemesi için önceden yaptığı çağrıyla düzenlediği etkinlik büyük ilgi gördü.

            Etkinliğin ev sahibi Ulm’lu gençlere destek için gelen, Baden-Württemberg, Bavyera ve bölgelerden 40 civarındaki BDAJ’lu genç, gün boyu yoğun çalışma yürüttü. Yoldan geçenlerin de ikna edildiği etkinlikte, yüzlerce kişiden örnek alındı.

“Amacımız sadece Mercan’a değil, lösemiden muzdarip diğer tüm insanlara da yardımcı olmak istiyoruz.” diyen gençlere, başta başkan Şirin Eral-Ok ve ikinci başkan Ulaş Özer olmak üzere, AKM yönetimi, kadınlar kolu ve çok sayıda üye de katkıda bulundu. DKMS ile birlikte gerçekleştirilen etkinliğe, AKM’nin lokal bölümünü işleten Abbas Eral, döner ve içecek ile katkı sunarken, kadınlar kolu da el işleri sergisi açarak destek verdi.

DKMS’den ve sağlık emekçisi dernek üyelerinden teknik bilgi ve destek alan gençler bu alanda da başarılı olduklarını gösterdiler. Başkan Şirin Ekal-Ok da başta Bund der Alevitischen Jugendlichen in Deutschland e.V. (BDAJ)’da örgütlü gençlere olmak üzere, bağışta bulunanlar ve destek sunanlara gazetemiz aracılığıyla teşekkür etti.