Alman polisi bir kişiyi döverek katletti! Olaya şahit olanlar şoka girdi

Almanya’nın Mannheim kentinde polis dün bir kişiyi feci şekilde döverek katletti. Korkunç anlar kameraya yansırken kalp krizi geçiren kişi can verdi. Olayı görenler şoka girdi. İşte o görüntüler…

Alman polisinin insanlık dışı şiddeti bir akıl hastasının ölümüne neden oldu. Mannheim’da Cinayete şahit olanlar vatandaşları polislerin yerde yüzüstü yatan hastayı kelepçeyle vurarak öldürdüğünü söyledi.

İHA’nın haberine göre Ruh sağlığı merkezinde tedavi gördüğü öğrenilen kişinin, tüm müdahalelere rağmen hastanede hayatını kaybettiği, ölüm nedeninin ise henüz belli olmadığı belirtildi.

ALMAN POLİSİ: POLİS MÜDAHALESİ SIRASINDA YERE YIĞILDI VE ÖLDÜ

Polis tarafından yapılan açıklamada, “Markplatz Meydanı’nda bir kişi, yapılan polis müdahalesi sırasında yere yığıldı ve öldü. Olay savcılığa intikal ettiği için konu ile ilgili daha fazla bilgi veremiyoruz” denildi.

ÖLEN AKIL HASTASI ÇIKTI

Savcılık tarafından yapılan açıklamada ise, öğle saatlerinde Merkez Ruh Sağlığı Enstitüsü’nden (ZI) bir doktorun polisi arayarak, 47 yaşında bir hastanın yardıma ihtiyacı olduğunu bildirdiği belirtilerek, Mannheim şehir merkezi polis karakolundan iki memurun, hasta adamı ruh sağlığı merkezinin yakınında bulduğu aktarıldı. Açıklamada, polislerin kontrol altına almak istedikleri kişinin polise direniş gösterdiği ifade edildi.

BİR POLİS DEFALARCA YÜZÜNÜ YUMRUKLADI

İHA’nın haberine göre de çevredekiler tarafından kayıt altına alınan görüntülerde, iki polisin 47 yaşındaki adamı zapt etmeye çalıştığı sırada polislerden birinin adamın yüzünü yumrukladığı daha sonra ise elleri arkadan kelepçeli ve yüzü kanlar içerisinde yerde hareketsiz yatan adama bir kişinin kalp masajı yaptığı görüldü. (TRT, IHA, MHA)

Videoda polisin uyguladığı şiddet çok net bir şekilde görülüyor.