AP Milletvekili Demirel ile Ulm’da söyleşi


9 Haziran’da gerçekleştirilecek Avrupa Parlamentosu Seçimleri nedeniyle, şehir şehir kasaba kasaba etkinlikler katılan Sol Partili Özlem Alev Demirel Ulm’da da bir söyleşiye konuşmacı olarak katıldı.

Merhaba (Ulm)

Avrupa Parlamentosu (AP) Milletvekili Alev Özlem Demirel ile Ulm’da söyleşi gerçekleştirildi. Demokratik İşçi Dernekleri Federasyonu (DİDF) bünyesinde faaliyet yürüten Dostluk-Kültür ve Gençlik Derneği’nin binasında gerçekleştirilen toplantıya, sadece Türkiyeliler değil, çok sayıda Alman ve diğer milliyetlerden kişiler de katıldı.

Die Linke (Sol Parti) ve Dostluk Derneği’nin davetlisi olarak Ulm’a gelen AP Milletvekili Alev Özlem Demirel’e, kürsüde Ulm’lu Sol Partili siyasetçilerden Şehir Meclisi Adayı Mustafa Süslü ve Daniel Koslowski de eşlik etti. Açılış ve kapanış konuşmasını Süslü yaparken, Koslowski de gündeme ilişkin kısa bir konuşma yaptı.

Sendikacı kökenli olan Demirel, konuşmasında, faşizmden ayrımcılığa, ekonomiden ekolojiye, kadın sorunundan gençlik sorunlarına, savaştan barışa, Ukrayna’dan Rusya’ya, göç sorunundan konut sorununa, iktidardan muhalefete kadar bir çok konuya değindi.

“Irkçı ve faşist partilerin güçlü bir şekilde AP’ye girme tehlikesi var” diyen Demirel, faşist Almanya için Alternatif (AfD) partisine oy verilebileceğini normal görenlerin sayısının bu kadar yüksek olmasını ürkütücü olduğunu belirtti. Sol politikacı, AfD’ye karşı yüzbinler meydanlara çıkmasını olumlu bir gelişme olarak gördüğünü belirtirken, koalisyon ortaklarının ve ana muhalefet partilerinin bu konuda da iki yüzlü olduklarını söyledi.

9 Haziran AP Seçimlerinin her zamankinden daha önemli olduğunu belirten Özlem Alev Demirel, aktif katılım çağrısında bulundu.

Sol politikacı, toplantının soru-cevap bölümünde de tüm sorulara tek tek yanıt verdi.

Stuttgart’tan sonra Ulm’a gelen politikacı, bugün Heilbronn, yarın Konstanz ve Cumartesi günü de Mannheim’da söyleşilere katılacak.