Ateşten daha fazla! Belirtilerinizi kontrol edin!

Oyuncu Gamze Senol Ailevi Akdeniz Ateşi hakkında bilgi veriyor

Merhaba Haber Merkezi

Çocuklar ve yetişkinlerde ikide bir ateşlenme, karın ağrısı ve göğüs ve eklemlerde ağrı meydana geldiğinde, bu sadece bir ateşten fazlası olabilir. Ailevi Akdeniz Ateşi (kısaltımı FMF) irsi bir hastalıktır. Bu hastalığa daha çok güneydoğu Akdeniz bölgesinde yaşayan insanlarda rastlanmaktadır (örneğin Türkiye veya Arap ülkelerinde). FMF çoğunlukla çocuklukta baş gösterir. Hastalığın kesin tanınmasına kadar çoğunlukla uzun zaman geçmektedir. Bu da FMF hastalığının çok nadir olmasından ve ateş, göğüs ve karın ağrısı gibi belirtilerin daha başka çok hastalıklarda da meydana geldiğinden kaynaklanmaktadır.

Gamze Senol:

“Yaz çok güzel olabilir! Tek sinir bozucu yanı çok yorgun olduğunda keyfini çıkaramamak! Bunun nedeni sadece mevsimsel yorgunluk olmayabilir. Yorgunluğunuza sıklıkla ateş eşlik ediyor mu veya karnınızda, göğsünüzde ya da eklemlerinizde ağrı var mı?

Bu işaretleri ailenizden veya arkadaş çevrenizden birinde fark ettiniz mi ya da kendiniz mi muzdaripsiniz? O zaman “ADA” uygulamasıyla semptomları kontrol edin. Uygulama doktorunuzla görüşmeniz için size olası tanıları sağlar. Ailevi Akdeniz Ateşi söz konusu olabilir: Kısaca FMF olarak bilinir. Bu rahatsızlık, örneğin Türkiye’den olmak üzere özellikle Doğu Akdeniz’den gelen aileler arasında yaygındır ama burada Almanya’da da görülmektedir.

ADA ile semptomlarını hemen kontrol edebilirsiniz. ADA’yı mehr-als-nur-Fieber.de adresinde bulabilirsiniz.

Semptom kontrolü için bağlantıyı doğrudan bu videonun altında bulabilirsiniz. Doktorunuzla görüşün ve “mehr-als-nur-Fieber.de” web sitesinde FMF hakkında daha fazla bilgi edinin.”