Augsburg El Ele


Ufuk SAYIN (Augsburg)

Depremzedelere destek olmak için Augsburg ve çevresinde olan bir çok Türk dernekleri, FC Augburg Spor Klübü ile Rosenagaststätte yardım amaçlı kurulmuş olan Schwabenhilfe Augsburg Derneği ile ortaklaşa büyük bir kermes düzenledi.

Rosenaugastätte salonunda gerçekleşen etkinliğe tahmini 2 bin kişiden fazla kişi katıldı. Bir çok standın kurulduğu etkinlikte lahmacun, ciğer, sosis, köfte ekmek, balık ekmek, çiğ köfte ile birçok tatlı ve tuzlu yiyecek ile sıcak ve soğuk içecekler satışa sunuldu.

Augsburg Belediye Başkanları Eva Weber ile Martina Wild ve FCA futbol klübü başkanı Max Krapf da  bu etkinliğe da katılırken, etkinlikte hayatlarını kaybedenler için saygı duruşu yapıldı. Kermeste ayrıca tombala satılarak, FC Augsburg ve AEV  klüblerinin sporcularının imzalı üç  forması çekilişle talihlilerine verilmiş oldu. Bu anlamlı etkinliğin sonunda 16 bin Euro’dan fazla bir yardım parası toplanırken, bu para ile organizatörler Hatay’a gidilerek depremzedelere destek olacaklarını belirttiler. Daha öncesi yapılan Kühbach’ta ki yardım gününde toplanan paradan da Schwabenhilfe Augsburg’a etkinlik sorumlusu İsmail Yücel tarafından 2 bin 500 euroluk destek çeki verildi.