Augsburg’ta 23 Nisan coşkusu

Augsburg Türk Veliler Derneği (VTE)’nin düzenlemiş olduğu 23 Nisan etkinliği pandemi sonrası yine coşkulu anlara sahne oldu.

Merhaba (Augsburg)

Her sene bir önceki seneye göre daha da bir coşku ile kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Augsburg’ta bu yıl 25. kez düzenlendi. Event Center Königsbrunn’da gerçekleşen etkinliğe  çok sayıda misafir katıldı.

“Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile şehitlerimiz ve 6 Şubat depreminde vefat eden depremzedelerimiz için” denerek durulan saygı duruşunun ardından, Türk ve Alman milli marşları okundu,

Daha sonra programda ilk olarak sahneye Augsburg Türk Veliler Derneği başkanı Ufuk Sayın gelerek misafirleri selamladı. Daha sonra Münih Başkonsolosluğu Eğitim Ataşesi Akın Deveci konuşmasında günün anlam ve önemini dile getirdi. Ardından Türkçe Dil ve Kültür öğretmeni Yakup Koçak türkçe derslerine katılımın önemine değindi. Programın akışında Glühwürmchen Rus Dans Ekibi, Alisha Rus Ekibi, Chill & Dance Ekibi ile Akrobatik Hochzoll Grubu ile Augsburg ve çeveresinde görev alan Türkçe Dil ve Kültür öğretmenlerinin çabaları ile çok sayıda çocuk şiirleri ve gösterileri ile sahne aldılar. Etkinlikte çocuklar birbirinden eğlenceli şarkılarla dans etmeyi de ihmal etmediler. Programın sonunda beraber ‘İzmir Marşı’ ve ’10. Yıl Marşı’ okunarak etkinlik sona erdi.